szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa rzeźby Pawła Orłowskiego

Kategorie wydarzeń:

05.12.2013
30.12.2013

Paweł Orłowski (ur. 1975) jest obecnie wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swoją twórczość utożsamia z szeroko pojętą formą rzeźbiarską, którą pojmuje jako sztukę uproszczeń i syntezy. Kunszt artystyczny zaczął szlifować jako student na Wydziale Rzeźby w krakowskiej ASP oraz na Universität der Künste w Berlinie. W roku 2000 zdobył dyplom z wyróżnieniem oraz rozpoczął pracę jako asystent w pracowni prof. Andrzeja Zięblińskiego. W 2008 roku uzyskuje tytuł naukowy doktora, a rok później stanowisko adiunkta.

patronat rynekisztuka.pl

Jego indywidualne wystawy były prezentowane w Myślenicach, Katowicach, Warszawie oraz kanadyjskim Montrealu. Ponadto jest autorem cyklu indywidualnych pokazów plenerowych pt. „Interwencja w przestrzeni publicznej”, który zagościł w Warszawie, Poznaniu, Świnoujściu, Katowicach, Saskiej Kępie oraz Pößneck- Thüringen (Niemcy). Artysta brał również udział w wystawach zbiorowych, warsztatach oraz sympozjach w kraju i zagranicą.

Działalność artystyczna Pawła Orłowskiego rozgrywa się w przestrzeni publicznej postrzeganej jako forum wymiany myśli. Jego prace opierają się na dialogu widza, obiektu oraz samego autora. Często mają charakter prowokacji, która ma nakłonić do głębszej refleksji i dyskusji. Ich uproszczona forma poszerza pola interpretacji. W jego twórczości zaobserwować można połączenie wpływów geometrii i biologii.

Dla artysty niezwykle ważny jest spersonalizowany sposób reakcji każdego widza. „Zdarzenia nieprzewidywalne stanowią dla mnie sferę analiz i poszukiwań”, mówi artysta.

Wystawa odbywa się w ramach Sztukobrania-Targów Młodej Sztuki oraz Ogólnopolskiego Kongresu Studentów i Doktorantów Historii Sztuki – Kongres Kraków 2013.

Organizatorem wystawy jest Fundacja New Era Art Jana Potockiego

Szczegóły

Początek:
05.12.2013
Koniec:
30.12.2013
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Pracownia pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków, 31-010 Polska
+ Google Map
Telefon:
784 412 844
MENU: