szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa z okazji 45-lecia ustanowienia Nagrody im. Jana Cybisa

Kategorie wydarzeń:
,

17.05.2018 - 08:00
14.06.2018 - 17:00

W tym roku obchodzimy 45-lecie ustanowienia Nagrody im. Jana Cybisa. Z tej okazji powstała wyjątkowa wystawa, która zaprezentuje dorobek żyjących laureatów Nagrody. 

Nagroda im. Jana Cybisa to najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie sztuk plastycznych w Polsce. Została ustanowiona przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków w rocznicę śmierci Jana Cybisa, inicjatora powstania Okręgu Warszawskiego po II Wojnie Światowej. Nazwiska laureatów nagrody im. Jana Cybisa to panteon polskiej sztuki współczesnej, obrazujący przekrój najważniejszych tendencji i wpływów w polskim malarstwie w ostatnim 45-leciu.

Wystawa „Cybis = malowanie” zaprezentuje dorobek żyjących laureatów nagrody im. Jana Cybisa w 45–tą rocznicę jej ustanowienia. Celem wystawy jest uhonorowanie jej dotychczasowych żyjących laureatów, a przez to ukazanie wielkiego znaczenia i dorobku nagrody, która poprzez nazwiska nagrodzonych ukazuje wielką różnorodność całego malarskiego środowiska. Lista laureatów tworzy niezwykle reprezentatywny przegląd postaw artystycznych i może stać się przeglądem tego wszystkiego co ważne w malarstwie ostatnich kilkudziesięciu lat. Zatem spotkanie tych wszystkich artystów na jednej wystawie daje wyjątkową możliwość i szansę obejrzenia z jednej strony klasycznych już dziś nazwisk: Gierowski, Fijałkowski, Makowski, Jachtoma, Dobkowski, Waltoś, Kałucki, Korolkiewicz, Ciecierski, poprzez średnie pokolenie: Tarasewicz, Grzyb, Modzelewski, Susid, Koji Kamoji, jak i nowszych tendencji: Sawicka, Maciejuk, Sztwiertnia. Bez wątpienia wystawa będzie mogła zaprezentować i uświadomić szerokiej publiczności wagę i znaczenie tej malarskiej nagrody.

Rynekisztuka.pl,

Szczegóły

Początek:
17.05.2018 - 08:00
Koniec:
14.06.2018 - 17:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria DAP
Mazowiecka 11a
Warszawa, mazowieckie 00-052 Polska
+ Google Map
MENU: