szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
AUXIONER
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

XXXIV Aukcja Promocyjna w Galerii Rynek Sztuki

Kategorie wydarzeń:

11.02.2017 - 08:00
20:00

W sobotę 11 lutego odbędzie się 34 Aukcja Promocyjna, która jak zwykle, jest okazją do zapoznania się z tym co dzieje się ciekawego w łódzkiej twórczości plastycznej. W aukcji bierze udział kilkudziesięciu artystów prezentujących swoje najnowsze dzieła. Wszyscy są związani z łódzkim środowiskiem plastycznym i stosując się do wymogów regulaminu, prezentują wytwory własnej pracy, w cenach zachęcających do kupowania.

Idea aukcji opiera się na założeniu, że cena wywoławcza dzieła odpowiada kosztom materiałowym jego wytworzenia, zaś ostateczna wycena, uwzględniająca wszystkie tzw. uniwersalne wartości obrazu lub rzeźby, dokonywana jest przez uczestników licytacji. Dlatego ceny wywoławcze są wyższe dla obrazów o większych rozmiarach, a mniejsze dla tych niewielkich. Wśród malarzy biorących udział w licytacji są artystki, łodzianki, najwyżej wyceniane w rankingu młodych, polskich plastyków – Paulina Zalewska i Katarzyna Gołębiowska. Zwykle ich dzieła sprzedają się w przedziale od 2.000 do nawet 10.000 zł, ale zgodnie z regułami aukcji w sobotę wystawiają swoje prace za 500 zł.

Krytyków sztuki może zachwycić różnorodność tematyczna prac wystawionych na licytację – poczynając od realistycznych pejzaży i portretów, poprzez geometryczne układy dochodzi się do dynamicznych kompozycji, przypominających action painting Jacksona Pollocka. Pomimo powszechnego przekonania, że łódzcy artyści tworzą w kręgu tzw. postkonstruktywizmu, organizowane przez łódzką firmę aukcje udowadniają coś przeciwnego – sztuka łódzka jest w swej sferze tematycznej i formalnej eklektyczna, i każdy kolekcjoner poszukujący czy to dzieł przedstawieniowych, czy ekspresyjnych, znajdzie dla siebie coś interesującego. Natomiast niskie ceny wywoławcze są dodatkowym atutem zachęcającym do kupowania.

Już teraz można zapoznać się z ofertą – wystawa przedaukcyjna prezentowana jest w galerii firmy Rynek Sztuki przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze. Katalogi są też dostępne na stronach internetowych: www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl. W aukcji można brać udział osobiście, licytować przez telefon przez internet.

Wstęp na aukcję jest wolny, ale udział w niej wymaga rejestracji.

WN

RYNEK SZTUKI Sp.z.o.o Łódź, 06.02.2017 r.
ul. Wschodnia 69, 90-266 Łódź
tel./fax.: 42 630 4779
www.ryneksztuki.eu
e-mail: galeria@ryneksztuki.lodz.pl

fot. (góra) plakat aukcji, zródło: materiały organizatora

portal_rs_adres_www_wb

Szczegóły

Data:
11.02.2017
Godzina:
08:00 - 20:00
Kategorie wydarzeń:
MENU: