szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Auxioner – Plewiński Aukcja Dzieł Sztuki – Piękna Gallery
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Zakończenie X Art Naif Festiwalu

Kategorie wydarzeń:
,

18.08.2017 - 18:00
21:00

Art Naif Festiwal to święto sztuki, które na stałe zagościło w śląskim repertuarze kulturalnym. To nie tylko wystawa ale także wiele wydarzeń towarzyszących – koncerty, warsztaty, pokazy filmowe czy jarmark rękodzieła. Sięgamy coraz dalej – wystawy towarzyszące zawędrowały również do Czeladzi i Mysłowic.


Każdego roku wystawie patronuje jeden kraj, przybliża jego atmosferę i kulturę. Dziesiątej edycji przewodziła Francja i we francuskim duchu odbyła się główna wystawa, która zgromadziła twórców z 40 krajów świata. Katowicka Galeria Szyb Wilson przyciągnęła nie tylko artystów ale również tłumy odwiedzających, którzy mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów – plastycznych, kulinarnych, malarskich czy francuskiej gry w boule. Festiwal otworzył koncert francuskiej grupy Barrio Populo a zakończy gitarzysta i wokalista Frédéric Bobin.
Na finisażu poznamy również autora obrazu, który będzie promował kolejną – IX edycję. Będzie to zwycięzca nagrody publiczności – czyli artysta, którego dzieła najbardziej spodobały się odwiedzającym Galerię. Ponadto, dowiemy się jaki kraj będzie przewodził festiwalowi w 2018 roku, wylosujemy nagrody dla głosujących oraz dzieci, które bały udział w warsztatach plastycznych.

Zdjęcia: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Data:
18.08.2017
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria Szyb Wilson
ul. Oswobodzenia 1
Katowice, 40 - 403 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 32 730 32 20
MENU: