szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

25 milionów funtów za obraz Picassa

03.02.2011

Aukcje, Rekordy aukcyjne, Świat

Picasso "La Lecture", Źródło: PAP

Obraz autorstwa Pabla Picassa „La Lecture”, przedstawiający młodą kochankę dojrzałego malarza został sprzedany za 25 milionów funtów. Zwycięzca pozostał anonimowy. Licytacja odbyła się w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby’s

Na obrazie została na nim uwieczniona 22-letnia Marie-Therese Walter – kochanka mistrza. Picasso, mając 45 pięć lat i będąc żonatym mężczyzną poznał ją na stacji paryskiego metra. Walter miała zaledwie 17 lat. Malarz miał wtedy podejść do niej i powiedzieć „Jestem Picasso. Ty i ja będziemy robić wspólnie wspaniałe rzeczy”.

W maju ubiegłego roku wylicytowano inne dzieło, przedstawiające przyjaciółkę Picassa. Obraz „Nude, Green Leaves and Bust” został sprzedany na nowojorskiej aukcji za 106 milionów dol. Była to rekordowa kwota, jaką zapłacono za jakiekolwiek dzieło sztuki.

Źródło informacji: PAP Life

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.