szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Abbey House S.A. współpracuje z Instytutem Skate’s

02.07.2011

Domy aukcyjne w Polsce

Dom Aukcyjny Abbey House S.A. podpisał  list intencyjny o współpracy z Instytutem Skate’s.

W maju br. Abbey House został włączony do indeksu 12 największych notowanych na światowych parkietach firm zajmujących się rynkiem sztuki. Indeks stworzyła firma Skate’s Art Market Research, która analizuje globalny rynek sztuki pod kątem inwestycji. To istotne wydarzenie dla rozwoju polskiego rynku sztuki i budowania jego wartości  w świadomości polskich, ale i zagranicznych inwestorów. Ci ostatni mają teraz dostęp do bieżących danych z naszego art rynku, których wcześniej nie mieli. Rzetelne dane o tym, jak kształtują się ceny poszczególnych dzieł, są często kluczem do podjęcia decyzji o tym, w co inwestować, w jakie dzieła, jakich polskich artystów. Abbey House wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom. Dodatkowo w ramach realizowania swojej misji edukacyjnej, DAAH podjął się także tłumaczenia comiesięcznych raportów Skate’s, w których są informacje o tym, co na świecie dzieje się w tej dziedzinie.

Świat otwiera się na polski rynek sztuki, dając mu miejsce w swoich szeregach. Polski rynek sztuki zyskuje transparentność, stając się atrakcyjnym polem lokowania kapitału dla nowych inwestorów także zza granicy. Mamy nadzieję, że zainteresowanie zachodu naszym rynkiem sztuki przyspieszy wzrost jego wartości.

Polski rynek sztuki, choć jeszcze niewielki bo jego wartość szacuje się na 300 mln złotych,  to jednak z ogromnym potencjałem, bo w perspektywie paru lat może osiągnąć wartość 2mld złotych,  staje się trwałym elementem globalnego rynku sztuki.

Źródło: info. prasowa

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.