szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa: Jan, Piotr, Stanisław… Młodożeniec

20.07.2011

Magazyn

Poradnik o rynku sztuki

Od 24 sierpnia 2011 roku w Galeria Grafiki i Plakatu w Warszawie będzie można oglądać wystawę Jan, Piotra i Stanisława Młodożeńców.

Wystawa prezentuje trzech indywidualistów należących do znanej artystycznej rodziny. Jan – plakacista, malarz i grafik (syn Stanisława Młodożeńca – poety), ojciec Piotra – grafika oraz Stanisława – malarza.

Młodożeńcom stworzyli potężną dawkę plakatów, okładek książkowych, rysunków, grafik i obrazów. Każdy z nich ma własny barwny rozdział w historii sztuki polskiej. Jan, współpracując z wydawnictwem Czytelnik i Iskry, zaprojektował niezapomniane okładki – obrazy, między innymi do Złego Leopolda Tyrmanda oraz do Pierwszego kroku w chmurach Marka Hłaski.

Plakat Piotra Coexistence, powstały na zamówienie Museum of the Seam w Jerozolimie, był jednym z 36 billboardów zaprojektowanych przez wybitnych artystów z całego świata. Prezentowany w wielu krajach stał się również częścią scenografii w czasie trasy koncertowej zespołu U2.

Stanisław, tworzący od 1983 r. w Nowym Yorku, jest przede wszystkim malarzem. Jego znakiem rozpoznawczym są ekspresyjne kompozycje oraz obrazy figuralne, dzięki którym z bliska podpatrzyć można rytm uwodzącego swoją żywotnością miasta.

W Galeria będzie można obejrzeć prace wykonane w różnych technikach (m. in. rysunek, plakat, malarstwo), które prezentują Młodożeńców jako indywidualności nie pozbawione podobieństw i wzajemnych inspiracji. Wystawa związana jest z przypadającym w tym roku 35-leciem Galerii Grafiki i Plakatu. Jan Młodożeniec należał do grona artystów współpracujących z galerią od początku jej istnienia.

Ekspozycja czynna od 24 sierpnia do 1 września 2011 roku.
Wystawa wpisuje się w Warszawski Festiwal Sztuki GROUND ART , który potrwa od 26 sierpnia do 4 września 2011 roku.

Galeria Grafiki i Plakatu
Ul. Hoża 40
Warszawa

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.