szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Sztuka nie tylko dla kolekcjonerów: GROUND ART FESTIWAL

01.08.2011

Magazyn

I edycja Warszawskiego Festiwalu Sztuki GROUND ART przybliży mieszkańców stolicy do świata artystów. W dniach 26 sierpnia – 4 września Warszawiacy będą mieli okazję przypomnieć sobie, że sztuka jest niezwykle ważnym elementem życia.

Festiwal ma spełniać oczekiwania związane z prezentacją i konfrontacją najciekawszych, współczesnych dokonań twórczych.

GROUND ART został powołany do życia przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków, z okazji 100 rocznicy istnienia stowarzyszenia.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych, pod Patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej 2011.

Główna ekspozycja festiwalowa zaplanowana jest w Domu Artysty Plastyka, gdzie zostanie wystawionych ponad 80 dzieł reprezentujących galerie biorące udział w Ground Art.

Grand Opening Festiwalu odbędzie się w piątek, 26 sierpnia o godz. 19:30, w DAP przy ul. Mazowieckiej 11a. Wśród znamienitych Gości imprezy rozlosowane zostanie wartościowe dzieło Jolanty Caban. Malarka, która uważana jest za jedną z najbardziej ekspresyjnych polskich współczesnych artystek, dała się poznać publiczności Europy i obu Ameryk. Caban ceniona jest za emocjonalność oraz wielowarstwowość swych prac.

W ramach Ground Art, 30 znakomitych warszawskich galerii zaprezentuje twórczość ponad 100 artystów zarówno starszego jak i młodego pokolenia, wśród nich tak wybitni jak Wojciech Fangor, Jarosław Modzelewski, Tadeusz Dominik, Klan Młodożeńców, Teresa Pągowska czy Marek Sobczyk.

W galeriach odbędą się liczne wernisaże, spotkania z artystami oraz dyskusje o sztuce. W trakcie trwania WFS ,specjalnie dla odwiedzających galerie, przygotowano atrakcyjne ceny prac.

„Festiwal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku polskiej sztuki w jej klasycznych dyscyplinach – malarstwie, grafice, rzeźbie, rysunku, tkaninie oraz fotografii. Kreuje szeroki i odwieczny dialog twórcy z odbiorcą – przede wszystkim kolekcjonerem/mecenasem współczesnych zobrazowań.” – tak o idei Ground Art mówi prezes OW ZPAP, Jacek Maślankiewicz.

W ramach festiwalu ogłoszono konkurs na plakat promujący przyszłoroczną edycję Ground Art, skierowany głównie do Liceów Plastycznych oraz ASP.

Szczegółowe informacje oraz program WFS dostępny w Internecie na www.ground-art.pl oraz na Facebook.com/GroundArt.

Galerie biorące udział w Festiwalu Ground Art: APPENDIX2 / aTAK / BOCHENSKA / DELFINY / FIBAK / GRAFIKI I PLAKATU / KAROWA / M2 / MEDIUM (PJWSTK) / MILANO / NOVOTEL GARDEN GALLERY / OW ZPAP (ART / DAP / KLATKA / LUFCIK / 022 / 3678 / PRACOWNIA TKANINY) / PIOTRA NOWICKIEGO / PRACOWNIAGALERIA / PROGRAM / SALON AKADEMII (ASP) / SCHODY / SD / STEFAN SZYDŁOWSKI / STOWARZYSZENIE PRACOWNIE TWÓRCZE LUBELSKA 30/32 / VAN GOLIK / ZAPIECEK / XXI / -1(PKOL).

Wsparcie organizacyjne WFS zapewnia Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie.

30 warszawskich galerii weźmie udział w Warszawskim Festiwalu Sztuki Ground Art, który odbędzie się w dniach 26.08 – 04.09.2011 w Warszawie. Swoją twórczość zaprezentuje około 100 artystów.

Organizatorem festiwalu jest Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, przy organizacyjnym wsparciu Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Warszawskiemu Festiwalowi Sztuki towarzyszył będzie obszerny katalog prezentujący galerie i artystów. Wydarzenie kulturalne zostało dodane do listy projektów objętych patronatem Prezydencji Polski w Radzie EU.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.