szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Ikon w Domu Aukcyjnym Rempex

08.09.2011

Aukcje, Domy aukcyjne, Domy aukcyjne w Polsce

Aukcja, która odbędzie się 12 września w Domu Aukcyjnym Rempex to okazja do poznania i zdobycia wysokiej klasy  ikon oraz kontaktu z mistycznym i fascynującym światem prawosławnej Rusi.

Zestaw pięciu Ikon z Ikonostasu, Źródło: Dom Aukcyjny Rempex

Zostaną zaprezentowane niespotykany dotąd na polskim rynku antykwarycznym zbiory najwyższej klasy ikon prawosławnych. Zgromadzone obiekty reprezentują najlepsze szkoły ikono piśmiennictwa z terenów Rusi.

Ikona jest nieodłączną częścią tradycji prawosławnej. Cała historia Rosji przeszła pod znakiem ikon. Wiele cudownych ikon było istotnym elementem najważniejszych wydarzeń w dziejach Rosji. W domach prawosławnych ikony zawsze zajmowały najbardziej zaszczytne miejsce. Całe życie wiernego i wszystkie ważne w nim wydarzenia były uświęcane ich obecnością.

 

Ikona Kobiety niosące oleje do grobu Chrystusa, Źródło: Dom Aukcyjny Rempex

Tradycja pisania ikon tak powszechna w wieku XVIII i XIX powoli odchodzi w zapomnienie, kontakt z prawdziwymi ikonami jest coraz rzadszy.Ich wyjątkowa uroda oraz skomplikowany kod symboli to źródło prawdziwej przyjemności dla wytrawnego kolekcjonera.

 

Wybrane sceny z życia świętych Ikonostas, Źródło: Dom Aukcyjny Rempex

Dom Aukcyjny Rempex – Siedziba główna
ul. Karowa 31, 00-324 Warszawa

12. września 2011, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 31 sierpnia 2011 do: 13 września 2011

Źródło: Dom Aukcyjny Rempex

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.