szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa: Ogrody polskie, ogrody japońskie

12.09.2011

Magazyn

15 września nowy sezon w Galerii Zajazd (CK Dworek Białoprądnicki) zainauguruje wystawa „Ogrody polskie, ogrody japońskie” artystów Sisto Gallery – SztukaPozytywna.pl.

Wystawa jest malarską opowieścią o ogrodach, która z pewnością pozwoli widzom na dłużej zachować w pamięci nastrój letnich wieczorów. Obrazy grupy artystów Sisto Gallery – SztukaPozytywna.pl z założenia przedstawiają optymistyczną sztukę współczesną, bo jak piszą na swojej stronie internetowej „obrazy jakimi się otaczamy, wdrukowują się w podświadomość i wpływają na jakość naszego życia. Chcemy, żeby promowane w Sisto Gallery optymistyczne dzieła sztuki, dodawały energii na co dzień, zwracały uwagę na to co w życiu piękne i spowodowały, że częściej będziemy się do siebie uśmiechać”. A malarka, Joanna Tokarczyk dodaje: „sztuka nie rozwiąże naszych problemów, ale może sprawić, że będzie się żyło przyjemniej. Pięknem i harmonią chcemy nakarmić gości, którzy przyjdą obejrzeć nasze malarstwo – barwny, poetycki ślad wyobraźni. Zapraszamy do świata pędzlem zaczarowanych polskich i japońskich ogrodów”.

Jerzy Treit, "Rozebrani"

Swoje obrazy specjalnie na tę wystawę namalowali: Jolanta Biedroń, Renata Brzozowska, Renata Domagalska, Anna Masiul-Gozdecka, Wacław Jagielski, Anna Rosiek, Joanna Tokarczyk, Jerzy Treit. Planowane jest tourné wystawy po małopolskich galeriach. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Fundacja Bielecki Art, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym oraz społecznym, a także wspiera młodych, kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju. Więcej o Fundacji można znaleźć na stronie internetowej: www.bieleckiart.pl.

Anna Masiul-Gozdecka, "Elizabeth i jej ogród"

Wernisaż rozpocznie koncert fortepianowy w wykonaniu Janusza Bieleckiego – kompozytora, pianisty, mecenasa kultury i sztuki, doskonale łączącego pasje muzyczne z rolą przedsiębiorcy. Janusz Bielecki, we współpracy ze znakomitymi artystami m.in. z Michałem Nesterowiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Ireneuszem Boczkiem oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowską, zrealizował projekty muzyczne: Żądze, Lustra, Zegary. Były one prezentowane podczas koncertów, w wypełnionych publicznością salach filharmonii w całym kraju, ukazały się także wersjach w płytowych.

Joanna Tokarczyk, "Geiko lubi Łowicz"

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym FUNDACJI BIELECKI ART, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym, a także wspiera kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju.

Wystawa potrwa do 13 października
Galeria Zajazd (ul. Białoprądnicka 3, Kraków)

Źródło: SistoGallery

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.