szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Odzyskano dzieło Józefa Czajkowskiego

29.09.2011

Magazyn

Po 66 latach policjanci odzyskali grafikę Józefa Czajkowskiego z 1903r. „Cmentarz Ojców Reformatorów w Krakowie”, poszukiwaną przez Polskę jako strata wojenna. Litografia prawdopodobnie została zrabowana z Muzeum Śląskiego w Katowicach.

„Cmentarz Ojców Reformatorów w Krakowie”

Poza grafiką Józefa Czajkowskiego policja zabezpieczyła kolekcję 200 zabytkowych dzieł sztuki, które obecnie są weryfikowane przez specjalistów.

„Cmentarz Ojców Reformatorów w Krakowie” figuruje w  bazie danych dóbr kultury utraconych w czasie II wojny światowej prowadzonej przez MKiDN i został zidentyfikowany przez pracowników Departamentu Dziedzictwa Kulturowego.

Po zakończeniu postępowania litografia zostanie zwrócona do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Zrodlo: policja.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.