szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE NOWA EDYCJA JESIEŃ

Galeria Desa Modern w listopadzie na NewConnect

18.10.2011

Inwestowanie w sztukę

Galeria Desa Modern zamierza w listopadzie wejść na rynek NewConnect i pozyskać 1 mln zł.  

Spółka specjalizuje się w sprzedaży inkografii, czyli limitowanych serii prac malarskich wykonanych nowoczesną techniką graficzną i sygnowanych przez artystów.

Zebrane pieniądze spółka chce przeznaczyć na zwiększenie liczby oferowanych inkografii. Obecnie sprzedaje 6 tys. prac autorstwa sześciu artystów. Wkrótce, to grono może się powiększyć o kolejnych trzech twórców. Inkografie sprzedawane są poprzez sieć 10 galerii. Za rok Desa Modern planuje mieć 100 takich punktów.

Inkografie są powszechnie uznane za jeden z rodzajów prac kolekcjonerskich, przede wszystkim w USA i Europie Zachodniej, gdzie są najbardziej rozpowszechnione i funkcjonują pod nazwą „print”. Ta nowoczesna technika graficzna jest wykorzystywana m.in. do powielania prac artystów. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tuszu i papieru otrzymuje się edycje dzieła odpowiadające najwyższym standardom trwałości

Jan Dobkowski, Moje Wrota, Źródło: desamodern.pl

Źródło: PARKIET/Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.