szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Spotkanie z Marią Berny w Muzeum Współczesnym Wrocław

20.10.2011

Magazyn

27 października o godz. 18.30 w Muzeum Współczesnym Wrocław odbędzie się spotkanie promocyjne ksiażki „Wieża Radości. Wspomnienia”.

 Wieloletnia praca w szkolnictwie oraz w instytucjach kultury to główny motyw książki „Wieża Radości. Wspomnienia”. Autorka, pomimo pełnienia wielu funkcji i pracy na różnych stanowiskach, zawsze podkreśla, że z wykształcenia jest pedagogiem. Lata ’70 i ’80 to dla Marii Berny czas szczególny, swoista wieża radości. Piastowała wtedy stanowisko dyrektora Biura Wystaw Artystycznych, organizowała wystawy, spotykała się z artystami i aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym Wrocławia. Podczas spotkania autorka będzie opowiadać o pracy nad swoją książką oraz o wydarzeniach tamtych lat.

Maria Berny w Biurze Wstaw Artystycznych we Wrocławiu, materiały własne autorki

Maria Berny (ur. 1932 w Trościance na Wołyniu) – polityk, działacz kultury.
W 1970 roku ukończyła pedagogikę na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1967–1974 kierowała Klubem Międzynarodowej Prasy i Książki we Wrocławiu. W latach 1975–1982 pełniła funkcję dyrektora wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych. Była radną sejmiku dolnośląskiego (1998 – 2001) oraz senatorem III i V kadencji.

 „Wszystko, co opisałam, zdarzyło się naprawdę. Być może inni widzieli te fakty inaczej, ale przecież każdy ma prawo opisywać własne życie po swojemu, oglądać je własnymi oczyma”.
Maria Berny

Źródło: Muzeum Współczesne Wrocław

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.