szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Błyszcząca kula Ryana Gandera w Stolicy

28.10.2011

Magazyn

Ryan Gander. Really Shiny Things That Don't Mean Anything

Wystawa zorganizowana przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie inauguruje nowy program interwencji artystycznych w stolicy. W samym centrum miasta, na Trybunie Honorowej przy placu Defilad, zamontowana została ogromna, błyszcząca kula.

To projekt znanego brytyjskiego artysty Ryana Gandera (ur. 1976), zatytułowany „Really Shiny Things That Don’t Mean Anything” (Naprawdę świecące rzeczy, które nic nie znaczą). Instalacja rzeźbiarska w kształcie trzymetrowej kuli imituje magnes przyciągający metalowe obiekty. Artysta nawiązał w ten sposób do widocznej pustki placu, który potrzebuje jakiegoś elementu – właśnie magnesu – by przyciągnąć uwagę i publiczność.

Obecność instalacji w tym właśnie punkcie miasta związana jest również z fatem, że ma w nim powstać Strefa Kibica Euro 2012, która, w zamyśle organizatorów, będzie miesjcem spotkań i zjednoczenia w sportowych emocjach zróżnicowanych grup ludzi.

Rzeźba Gandera inauguruje nowy program interwencji artystycznych w przestrzeni stolicy. „Nowe miejsce” to kilkuletni cykl realizacji rzeźbiarskich, które na okres kilku miesięcy pojawiać się będą w różnych punktach Warszawy.

Otwarcie: 28 października 2011, godz. 20:00.
Instalację można oglądać do 30 marca 2012.

Wykład – performance artysty: 28 października 2011, godz. 18:00, sala audytorium PKiN.

Organizatorzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Biuro Kultury m.st. Warszawy, Sekretariat ds. Euro 2012 m. st. Warszawy.

Wystawa jest cześcią programu festiwalu „Warszawa w budowie 2011”.

Źródło: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017