szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Feminizm w sztuce: Są we mnie wszystkie kobiety świata!

07.11.2011

Magazyn

Są we mnie wszystkie kobiety świata! to wystawa feministyczna w wydaniu męskim. Ukazuje ona obecność kobiety w świecie, jej wszechstronność, umiejętność dostosowania się do wszystkich kontekstów. Ekspozycja prezentuje jednocześnie powszechne uwikłania w  stereotypy traktowania kobiet i bezradność wobec nich. Jest szerokim komentarzem do przemian funkcjonowania płci w czasach „poszerzonej demokracji”, która wymaga zrozumienia drugiej strony, wczucia się w sytuację, stania się – przynajmniej na moment – tym innym.

Ane Lan, Woman of the World #3, 2008 fot. Aurora E. Sandlilje

mocak
Ane Lan aranżuje sytuacje, które wymuszają na nim stanie się kobietą, a co za tym idzie spojrzenie na świat jej oczyma. Ponieważ nie ma jednej kobiety, tylko jest ich tyle, ile zawodów, okoliczności, losów, więc artysta wciela się w bardzo różne postaci. Robi to zawsze z wielką przychylnością. W jego pracach nie ma ironii – chyba że za ironię uznamy jego uległość wobec podejmowanych ról – nie ma bawienia się w przebieranie. Jest autentyczna potrzeba wczucia, jest gest, którego kobiety nie doświadczyły wcześniej.

Ane Lan, Woman of the World, 2008 fot. Aurora E. Sandlilje

Wystawa Ane Lana zostanie pokazana w ramach projektu Norwegia bez granic” współfinansowanego ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Otwarcie: 08.11.2011 godz. 18:00
Źródło: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.