szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wielkie otwarcie Muzeum Sztuki Współczesnej w Metelkovej

24.11.2011

Magazyn

Poradnik o rynku sztuki

Alexander Kosolapov "Lenin Coca-Cola", Źródło: Międzynarodowa Fundacja Sztuki Rosyjskiej i Wschodnioeuropejskiej.

Otwarcie Muzeum Sztuki Współczesnej w Metelkowej ostatecznie zaplanowane zostało na 26 listopada 2011r.

Z uwagi na zaistniałe zmiany w słoweńskim  rządzie, mające miejsce na przestrzeni ostatnich miesięcy, zaplanowane na październik otwarcie muzeum zostało opóźnione.

Muzeum ma stanowić nowy odłam Galerii Sztuki Współczesnej w Lublanie a na jego siedzibę przeznaczone zostały byłe bunkry jugosłowiańskie.

Prace, które będą zaprezentowane podczas pierwszej wystawy to głównie kolekcja Arteast 2000+, w której skład wchodzą dzieła awangardowych twórców począwszy od lat 60, a skończywszy na twórcach współczesnych, takich jak Alexander Kosolapov.

Metelkova to największe w Słowenii i całym obszarze krajów byłej Jugosławii alternatywne centrum kulturalne i intelektualne. Miasto Metelkova uważane jest w Słowenii za centrum kultury niezależnej oferując coraz to bardziej niszowe wydarzenia. Działania w kręgu Metelkovej od lat nadają ton słoweńskiej alternatywie.

 Źródło: theartnewspaper.com

Oprac. Paulina Pajączkowska

Portal Rynek-Sztuki.pl

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.