szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers

Europa i USA: Twórczość Sama Francisa rozchwytywana tej jesieni

25.11.2011

Świat

"Sam Francis: The Last Works," Listopad 7, 2011 - Luty10, 2012 wystawa w Jonathan Novak Contemporary Art, Los Angeles. FUNDACJA SAM FRANCIS, CALIFORNIA/ARS, NY.

Dzieła Sama Francisa pojawiły się tej jesieni w wielu galeriach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Wydarzenie to można zawdzięczać właścicielowi Galerii Delaive – Nico Delaive, który od lat reprezentuje dzieła artysty w Europie. W samej Galerii Delaive (Amsterdam) można podziwiać aż 1,100 obrazów artysty, które zostały zakupione za życia twórcy jak i te, które stanowią pozostałość majątku Francisa.

Nico Delaive zadbał także o to, aby dzieła Francisa trafiły do różnych światowych galerii. Stąd pierwszy prywatny pokaz prac w Sotheby’s (17.09–14.10) podczas którego zaprezentowano 49 obrazów Francisa. Jak się okazało zainteresowanie było spore. Dzieła trafiły do kupców z całego świata: Australii, Indonezji, Francji jak i Stanów Zjednoczonych.

Pozostałe galerie, które podjęły się prezentacji dzieł artysty to:  Galeria Guy Pieters w Paryżu (21.10– 27.11), Galeria Kornfeld w Bern, Szwajcaria (15.11–23.12), Galeria Iris Wazzau w Davos, Szwajcaria (17.12–21.01, 2012) oraz Jonathan Novak Fine Art w Los Angeles (31.10– 5.12). Natomiast pokaz w  Galerii Thomas w Monachium zakończył się  19 listopada.

Najczęściej poszukiwane dzieła Francisa to te pochodzące z okresu 1950-1960, niestety możliwość zakupu owych dzieł z każdym rokiem maleje . Wkrótce prawdopodobieństwo, że obraz artysty zobaczymy w muzeum będzie dużo wyższe od tego, że zakupimy go w galerii lub podczas aukcji.

Na podstawie: Artnews.com

Oprac. Paulina Pajączkowska

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Europa i USA: Twórczość Sama Francisa rozchwytywana tej jesieni”

  1. sybaris discounts

    Jan M. Fijor pisze:Trzeba sie zatem zabezpieczac. Napisalismy ksiazki, jak to robic (Zasady bezpiecznego biznesu), ale zainteresowanie nia wsrod biznesmenow jest niewielkie. Moze to ludziom odpowiada? Uklony Jan M Fijor

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.