szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

IX Specjalna Aukcja Sztuki Młodej Domu Aukcyjnego Polswiss art

13.12.2011

Aukcje, Domy aukcyjne w Polsce, Polska

19 grudnia odbędzie się w Domu Aukcyjnym Polswiss  IX Specjalna Aukcja Sztuki Młodej.

Przygotowano wybór ciekawych obiektów z obszaru młodej sztuki, który zawiera 48 prac malarskich i 2 fotograficzne szczególnie wartych polecenia kolekcjonerom i inwestorom. Prace te niezbędne są w każdym liczącym się zbiorze polskiej sztuki najnowszej. Prezentowani artyści, choć ciągle zaliczają się do „młodych”, mają na koncie niemały dorobek: nagrody w prestiżowych konkursach, punktowane miejsca w obiektywnych rankingach, publikacje w profesjonalnych magazynach poświęconych sztuce, liczne wystawy w krajowy i zagranicznych galeriach, liczących się na mapie artworldu oraz obecność na targach i w ważnych prywatnych i publicznych kolekcjach.

Podkreśleniu rangi tej aukcji służy katalog. Tym razem przygotowany w stylu, jaki zazwyczaj towarzyszy licytacjom sztuki dawnej i klasycznej awangardy, które organizuje Polswissart. To świadomy wybór, gdyż prace wybranych  twórców zasługują na szczególna oprawę. Zwracją na siebie uwagę – są wyjątkowo interesujące, reprezentatywne dla twórczości artystów – takie, jakie rzadko można spotkać na aukcjach. Wyjątkowa jakość oferty to wynik współpracy z autorami, którzy w szczególny sposób docenili inicjatywę Polswissart, gdyż jej celem jest stworzenie listy, która będzie podpowiedzią dla kolekcjonerów. W znajdujące się na niej prace można inwestować, mając całkowitą pewność dobrze ulokowanych pieniędzy. Niezwykła atrakcyjność prac pozwala spodziewać się kwot wyższych od tych, które zazwyczaj padają na „młodych aukcjach”, niemniej jednak oferowane przez nas dzieła są tego warte.

 50 interesujących prac wybitnych polskich artystów młodego pokolenia, takich jak  m.in. Piotr Wachowski, Małgorzata Kosiec, Karolina Jaklewicz, Marta Sieciarz, Maria Kiesner.

IX Specjalna Aukcja Sztuki Młodej Domu Aukcyjnego Polswiss art

19 grudnia 2011 r., godz. 19.00, Dom Aukcyjny Polswiss art – siedziba, ul. Wiejska 20, Warszawa

17-19 grudnia 2011 r., godz. 11.00-18.00 SHOWROOM, Dom Aukcyjny Polswiss art, Warszawa, ul. Wiejska 20.

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “IX Specjalna Aukcja Sztuki Młodej Domu Aukcyjnego Polswiss art”

  1. Susan

    Z powodu scpjulaeki na rynkach finansowych rośnie niepokf3j. Powiększają go medialne apele Obamy i doniesienia o pogłębiającym się kryzysie Grecji, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Jak nie gotf3wka i akcje to co? Dobra, ktf3re są oderwane i niezależne od rynkf3w finansowych i gospodarek: rynek złota i rynek sztuki

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.