szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Fotografia surrealistyczna Giuseppe Mastromatteo w Nowym Yorku

22.12.2011

Magazyn

Twórczość światowej klasy włoskiego fotografa – Giuseppe Mastromatteo, trafi tej zimy do Galerii Emmanuel Fremin w Nowym Yorku. Wystawa prac artysty z cyklu ‘Indepensense’ odbędzie się między 5 stycznia a 12 lutym 2012 roku.

Giuseppe Mastromatteo, "Untitled" (z cyklu "Independense"), Courtesy Emmanuel Fermin Gallery, Nowy York

Surrealistyczne fotografie artysty trafią do ‘centrum świata’ po tym jak w ostatnim czasie spotkały się ze sporym uznaniem podczas takich wydarzeń jak: Art Hamptons, AAF, Greenwich Art Fair czy Red Dot Miami. Jako punkt  zwrotny w karierze fotografa można uznać wystawę zdjęć zorganizowaną przez Galerię Sztuki Fabbrica Eos w 2005 roku.

Postać samego fotografa jest o tyle ciekawa, że poza  fotografią zajmuje się on innymi twórczymi przedsięwzięciami: pisze o sztuce, prowadzi wykłady na temat reklamy oraz współtworzy muzeum Triennale w Mediolanie jako jego dyrektor kreatywny. Dziś ceniony jest również jako jeden ze współczesnych fotografów, który w swoich pracach przywraca surrealizm do życia.

To, co stanowi kwintesencję fotografii Mastromatteo to ukazanie człowieka w nieco innym wymiarze. Za pomocą aparatu, Photoshopa i oczywiście modela fotograf dokonuje pozornie niemożliwego- montażu ludzkiego ciała. Podarte twarze, uszy oraz oczy przebijające przez zasłaniające twarz ręce, jasne światło oraz białe tło- wszystko to pozwala oddać się w ręce absurdu i iluzji. Zdjęcia fotografa wywołują pewien rodzaj dezorientacji oraz niepokoju a jednocześnie pełne są niczym nie zmąconej harmonii kształtów i myśli.

Prezentujące wizualną syntezę fotografie artysty są w dużym stopniu zainspirowane surrealistyczną twórczością René Magritte’a oraz Mana Raya.

Źródło: artknowledgenews.com

Oprac. Paulina Pajączkowska

Portal Rynek-Sztuki.pl

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.