szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

„Nostalgia za teraz” – wystawa Mileny Karolczuk

29.12.2011

Magazyn

Milena Korolczuk, "Clockwork", 2011, kadr wideo, fot. materiały prasowe

Milena Karolczuk pokazuje w białostockiej Starej Elektrowni m.in. fotografie i prace wideo. Głównym wątkiem jej wystawy jest nostalgia i poczucie braku.

– Wystawa tyczy się moich prób określenia swojego miejsca – mówi Milena Korolczuk. – Jest o nostalgii związanej z poczuciem braku, poszukiwaniem ciągłości oraz intensywności przeżycia. Staram się podkreślić, że nie można obserwować samego braku, pustej rzeczywistości. Nawet „pusta” przestrzeń jest pusta tylko między konkretnymi ciałami (osobami czy przedmiotami), które możemy do woli obserwować a obserwacja tych ciał, ich własności, daje nam wyobrażenie o rozmiarze braku.

Tytuł wystawy, „Nostalgia za teraz”, artystka tłumaczy następująco:

– Zatytułowałam tak pokaz dlatego, że dla mnie przeszłość to nie-tak-dawna teraźniejszość, w której byłam równie skonfundowana co teraz.

Milena Korolczuk – urodzona w 1984 roku w Białymstoku. Absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracowni Dominika Lejmana. Maluje, tworzy murale, instalacje malarskie, zajmuje się również fotografią.

Wystawa zorganizowana przez Galerię Arsenał w Białymstoku.

Otwarcie: 3 stycznia 2012, godz. 18:00.
Wystawa czynna do 15 stycznia 2012.

Stara Elektrownia
ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Białystok

Źródło: informacja prasowa

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.