szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Wystawa Sensual figures w Galerii Platon

08.01.2012

Magazyn

Wystawa malarstwa Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej stanowi rozwinięcie wątku, który na stałe zagościł w Platonie we wrześniu 2011, podczas wystawy W kręgu młodej figuracji, w sposób przekrojowy ukazującej wybrane zjawiska oscylujące wokół ekspresyjnego figuratywizmu. Jedną z postaw twórczych egzemplifikowały prace Kwapisz-Grabowskiej – subtelne, wysmakowane akty, obdarzone ogromnym ładunkiem emocjonalnym.

Sensual figures to kontynuacja rozważań nad alternatywnym ujęciem sylwetki ludzkiej, nie tylko z punktu widzenia formalnego, ale również psychologicznego. Ciało kobiece, widziane oczami artystki, poddane jest szeregowi zabiegów deformujących, które w żaden sposób nie ujmują jego pięknu. Jednolite, niejednokrotnie wręcz ascetyczne tła wyrywają postaci z kontekstu, co potęguje koncentrację na figurze i nadaje przedstawieniu bardziej uniwersalny i ponadczasowy charakter.

Portal Rynek-Sztuki.pl objął patronat nad wydarzeniem.

Źródło: Galeria Platon, Wrocław

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.