szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Konkurs fotografii prasowej

10.01.2012

Magazyn

Do 3 lutego można zgłaszać zdjęcia do kolejnej, ósmej już odsłony prestiżowego konkursu – BZ WBK Press Foto

Źródło: BZ WBK Press Foto

Organizatorzy Bank Zachodni WBK oraz dziennik „Rzeczpospolita” czekają na zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże oraz fotokasty w dziewięciu kategoriach konkursowych. Zobacz galerię zdjęć z 2011 roku

Zdjęcia oraz fotoreportaże można zgłaszać poprzez specjalnie do tego celu przygotowany formularz internetowy dostępny na stronie internetowej konkursu www.bzwbkpressfoto.pl. Dotychczasowa forma zgłaszania zdjęć przez serwer ftp została zachowana dla fotokastów. Cały czas prace będzie także można zgłaszać na płytach CD lub DVD.

Zmieniła się liczba kategorii konkursowych. Od tego roku prace można zgłaszać do dziewięciu kategorii konkursowych. Tą najnowszą jest „Foto+ lub fotografia kreatywna”, do której można zgłaszać zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże, które zostały poddane obróbce w programach graficznych.

– Zdecydowaliśmy się na taki krok na podstawie doświadczeń z poprzedniej edycji BZ WBK Press Foto. Wtedy zgłoszono wiele prac, które bez cienia wątpliwości zostały poddane świadomej manipulacji w celu wydobycia pewnych elementów, które bez niej nie byłyby widoczne. Nowa kategoria pozwoli na udział w konkursie również takich prac – tłumaczy powstanie „Foto+ lub fotografii kreatywnej” Cezary Sokołowski z agencji informacyjnej Associated Press, przewodniczący jury siódmej edycji konkursu.

Lista kategorii konkursowych BZ WBK Press Foto 2012:

– Wydarzenie

– Społeczeństwo

– Cywilizacja

– Portret

– Sport

– Kultura i sztuka

– Środowisko naturalne

– Foto+ lub fotografia kreatywna.

Fotokasty należy zgłaszać do osobnej kategorii o takiej samej nazwie.

W jury zasiądą zawodowi fotoreporterzy:

Anna Brzezińska-Skarżyńska (PAP Foto)

Wojciech Druszcz (niezależny fotoreporter)

Zbigniew Furman (członek ZPAF)

Waldemar Kompała (Fotorzepa)

Cezary Sokołowski (Associated Press)

Wyniki tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto poznamy podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się na początku marca. Nowością będą towarzyszące im warsztaty dla młodzieży.

Źródło: inf. prasowa

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.