szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Prace Wojciecha Gilewicza w Galerii BWA Wrocław

11.01.2012

Magazyn

Wystawa Wojciecha Gilewicza, Pracownia, to innowacyjne połączenie galeryjnej prezentacji sztuki najnowszej z nowoczesnymi technikami edukacyjnymi. Projekt realizowany w krakowskiej Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki stanowi rozwinięty i rozbudowany wariant wystawy Wyprzedaż prezentowanej w BWA Awangarda we Wrocławiu, w kwietniu i maju 2011 roku.

Inspiracja wrocławskim projektem jest związana z procesualną formułą wystawy bazującą na ciągłej zmianie w przestrzeni ekspozycyjnej. W ramach projektu w Krakowie prezentowane są prace malarskie (m.in.: LTZSP, 2009-2011), projekcje wideo (m.in.: In Practice, 2009; Bat Yam, 2008; Iwano-Frankiwsk, 2007) oraz obrazy powstające w czasie trwania ekspozycji. Stała obecność artysty w przestrzeni wystawy umożliwia bezpośredni kontakt widza z twórcą, a przez to aktywnie włącza uczestników w kreatywne działanie, pogłębia ich percepcję oraz zmusza do refleksji nad artystyczną współczesnością.

Rozbudowany program edukacyjny towarzyszący wystawie zachęca zwiedzających do przebywania w przestrzeni galeryjnej oraz stawia szereg pytań związanych z interpretacją sztuki najnowszej, które odnoszą się przede wszystkim do roli malarstwa we współczesnym świecie. W czasie trwania wystawy planowana jest organizacja warsztatów dla dzieci i młodzieży z udziałem artysty, specjalne spotkania z artystą w przestrzeni galeryjnej (adresowane do starszej młodzieży i studentów) oraz seria druków o charakterze edukacyjnym. Wystawie towarzyszy polsko-angielski katalog oraz film edukacyjny.

Wojciech Gilewicz urodził się w 1974 roku w Biłgoraju. Mieszka i pracuje w Warszawie i w Nowym Jorku. Jest malarzem, fotografem, autorem instalacji i filmów wideo. W swoich pracach, które sytuują się zazwyczaj na styku wszystkich tych dyscyplin, Gilewicz podejmuje problematykę zacierania się granic pomiędzy rzeczywistością a jej przedstawieniem w sztuce. Za motyw przewodni twórczości Wojciecha Gilewicza uznać można chęć pokazania, jak względny i zmienny jest nasz odbiór otaczającego świata oraz jak płynne mogą być granice między rzeczywistością a jej odbiciem w sztuce. Twórczość Gilewicza prowokuje do refleksji nad mechanizmami rządzącymi naszą percepcją i nad kulturowymi uwarunkowaniami naszego widzenia.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

Otwarcie: 12 stycznia 2012, godz. 18:00

Wystawa otwarta od 13 stycznia do 26 lutego 2012

od wtorku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 18:00

Źródło: BWA Wrocław

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.