szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa z okazji 10. rocznicy śmierci Andrzeja Szewczyka

20.01.2012

Magazyn

Tematem wystawy zorganizowanej w 10. rocznicę śmierci Andrzeja Szewczyka – malarza i poety – jest jego twórczość, jej rezonans wśród artystów różnych pokoleń, a zwłaszcza przyjacielskie związki, jakie łączyły go z innymi twórcami.
SZEWCZYK_Adam_i_EwaŹródło: CK Zamek

Przyjaźnie artystyczne Szewczyka dotyczyły rozmaitych dziedzin sztuki – na zamkowej wystawie zaprezentowani zostaną przedstawiciele sztuk wizualnych.

Zobaczymy prace: Krzysztofa M. Bednarskiego, Marka Chlandy, Zbigniewa Gostomskiego, Koji Kamoji, Jarosława Kozłowskiego, Mariusza Kruka, Piotra Kurki, Piotra Lutyńskiego, Hanny Łuczak, Krystyny Pasterczyk, Leona Tarasewicza, Zbigniewa Taszyckiego, Tomasza Wawaka i Jerzego Wrońskiego.

Galerię Muzalewska i kierującą nią Hannę Muzalewską przez wiele lat łączyła bliska relacjach artystyczna z Andrzejem Szewczykiem. Galeria kilkakrotnie organizowała wystawy z udziałem artysty – ostatnią wraz z towarzyszącą jej publikacją „Andrzej Szewczyk  »Biblioteka dla Mariany Alcoforado«” prezentowała w 2001 roku, w roku śmierci artysty.

 

 

Wystawa czynna od 22.01. do 19.02.12
Wernisaż: 21.01.12 godz. 18.00

Źródło: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.