szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Contract Killer w Galerii Atlas

23.01.2012

Magazyn

Do 4 marca 2012 w łódzkiej Galerii Atlas Sztuki będzie można podziwiać wystawę Tatiany Czekalskiej i Leszka Golca, wymownie zatytułowaną „Contract Killer”. Prezentowane dzieła dotyczą obrony praw zwierząt, oraz wskazują na fatalny wpływ spożywania mięsa na ludzkie zdrowie. Ekspozycja nie ma jednak nic wspólnego z ekspresyjnymi scenami krwawej jatki. To dokładnie przemyślany projekt, dodatkowo wzbogacony o obecność żywego zwierzęcia: owcy Melanii.
Galeria Atlas Sztuki

Galeria Atlas Sztuki, wystawa Contract Killer, Źródło: Atlas Sztuki

 Czekalska + Golec to dwójka artystów i niejako pewna osobliwość na polskiej scenie artystycznej. Twórcy zajmują się wykonywaniem rzeźb, instalacji, fotografią i szeroko pojętymi akcjami.  Na swoim koncie mają wiele przedsięwzięć związanych z obroną żywych istot, jak i głęboką refleksją nad dzisiejszymi zachowaniami ludzkimi.

 Czekalska i Golec stworzyli niecodzienną wystawę specjalnie dla Galerii Atlas. Jako duet szczególnie uwrażliwiony ekologicznie, dotykają w niej problematyki spożywania mięsa, „płatnego zabójcy”, który w swojej szkodliwości, wyprzedza nawet alkohol czy papierosy.

W pomieszczeniach gdzie prezentowana jest wystawa, ze ścian spoglądają na widza sugestywne napisy oraz wielkoformatowe fotografie, których głównym bohaterem jest kot-wegetarianin. Zwierzę zostało przedstawione w sposób, który przywodzi na myśl dawne baśniowe ilustracje.

Wystawę swoją obecnością uświetniła również owca Melania, która publiczności może być znana m.in. z łódzkiej szopki bożonarodzeniowej. Zwierzę można było oglądać przez jeden z ubiegłych weekendów oraz podczas warsztatów plastycznych organizowanych dla dzieci. Teraz zwierzę zastąpiła jego fotografia, a także film rejestrowany podczas wizyty Melanii w progach Galerii Atlas.

Czekalska + Golec „Contract Killer”
13.01.2012 – 4.03.2012
Atlas Sztuki, Łódź

Źródło: Galeria Atlas Sztuki

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.