szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Piękno dotyku: Multisensoryczna wystawa rzeźby i architektury

23.01.2012

Magazyn

Galeria MT Muzeum w Bielsku-Białej zaprasza na nietypową wystawę muzealną – zwiedzający wbrewpanującym obyczajom będą mogli do woli dotykać wierne kopie słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki. 

Wystawa:Piękno dotyku; Źródło: Muzeum w Bielsku-Białej

Wystawa:Piękno dotyku; Źródło: Muzeum w Bielsku-Białej

„Prezentowana po raz pierwszy w naszym muzeum ekspozycja przybliża osobom widzącym sposób postrzegania świata +przez dotyk+, jednocześnie ukazując nowy sposób postrzegania przestrzeni muzealnej” – wyjaśnia Karina Czernek z działu Oświaty i Promocji Muzeum w Bielsku-Białej.

Jednocześnie wystawa ma za zadanie niwelować bariery, z którymi spotykamy się w muzeach, dając możliwość odbioru sztuki osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze.

Wystawa prezentuje wierne kopie słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, w większości w skali 1: 1, datowanych od antyku po renesans. Wszystkie pochodzą z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie. Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami, jak m.in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pieta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.

Ekspozycja zagości w Budynku Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej (Pl. Żwirki i Wigury 8), dzięki współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce. Ekspozycja potrwa od 2 lutego do 15 kwietnia.

Źródło: Muzeum w Bielsku-Białej

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.