szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Pomiędzy wyborami – pomiędzy kreacjami

26.01.2012

Magazyn

Wystawa kadry pedagogicznej Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzeminskiego w Łodzi, Pracownia Druku na Tkaninie, Wydział Tkaniny i Ubioru. Prezentacja skupia prace ósemki profesorów i asystentów, dawnych i niedawnych absolwentów macierzystej uczelni, nie ograniczające się do tkaniny artystycznej, ale wykraczające daleko poza nią.

Autorzy w ten sposób określili zamysł wystawy:
„Żyjemy w czasach wolnych od stylowych rygorów. Każda indywidualność twórcza kreuje je na własny sposób. Pomiędzy wyobraźnią a proponowaną wizją plastyczną artysty zawiera się przestrzeń dla interpretacji odbiorcy, widza. Poszukiwanie nowych znaczeń w dialogu z tym co było, nawet odrzucenie nie pozbawia nas świadomości, że nie uwolnimy się od doświadczeń poprzednich pokoleń, nawet tych trudno rozpoznawalnych.

Pracujemy w Katedrze Druku w ASP w Łodzi. Każdy z nas ma swoją drogę, swój warsztat. Z roku na rok poszerzają się nasze możliwośći wypowiedzi. Wybór formy przekazu staje się problemem. Czy na miarę współczesności stanie się wystarczającym przekaźnikiem emocji i treści, którymi chcemy się podzielić?”

Uczestnicy wystawy: prof. Włodzimierz Cygan, prof. Krystyna Czajkowska, dr Piotr Czajkowski, prof. Krystyna Jaguczańska-Śliwińska, Agnieszka Kotecka, dr Małgorzata Lachman-Alwasiak, dr Izabela Wyrwa, dr Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska.

Wernisaż: piątek, 3.02.2012 r., godz. 18.00, w Galerii Sztuki.
Wystawa czynna jest od 3 lutego do 4 marca 2012.
Galeria Sztuki oraz Galeria Ring w Legnicy.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.