szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE NOWA EDYCJA JESIEŃ

DNA Gallery: Justyna Jabłońska i jej kobiety

31.01.2012

Polska

W najbliższy czwartek, 2 lutego we wrocławskiej galerii sztuki współczesnej DNA przy ul. Grodzkiej 5 odbędzie się wernisaż fenomenalnej młodej artystki, Justyny Jabłońskiej, który zapoczątkuje trwającą miesiąc wystawę.

Justyna Jabłońska jest absolwentką Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W latach 2004-2005 była stypendystką Ecole Superieure des Arts Decoratifs w Strasburgu na kierunku Art. Jej obraz „Ruda” osiągnął najwyższą cenę spośród prezentowanych prac na Aukcji Młodej Sztuki w Sopocie. Dzieła artystki były wielokrotnie wystawiane w Polsce, m.in. w Galerii Zadra w Warszawie, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Architektury we Wrocławiu oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki WPA w Dusznikach-Zdroju, a także za granicą.

Justyna Jabłońska Rysuje

Źródło: DNA Gallery

Justyna Jabłońska oprócz malarstwa zajmuje się także rysunkiem i ilustracją. Motywem przewodnim jej prac są kobiety, które zazwyczaj nie są osadzone w konkretnym miejscu i czasie, często wręcz okala je pusta przestrzeń. Artystka w zachwycający i niezwykle autentyczny sposób operuje w nich światłem, formą i kolorem. Obok jej dzieł nie można przejść obojętnie – zawsze pozostawiają u odbiorcy niedosyt, wywołują emocje i zachęcają do głębszej refleksji. Obrazy pełne ekspresji, subtelności i niejednoznaczności świadczą o wyjątkowej uczuciowości malarki. Po ich obejrzeniu odbiorca ma wrażenie, że autorka powierzyła mu niezwykle ważną tajemnicę.

 „Obrazy Justyny Jabłońskiej zachęcają do tego, aby na nie patrzeć, dopatrywać się szczegółów i domyślać dalszego ciągu namalowanej historii. Jej prace to obecnie dobra inwestycja kapitałowa, a przede wszystkim artystyczna. Doskonale nadają się do wypełnienia nowoczesnych przestrzeni, które dzięki nim stają się jeszcze bardziej charakterystyczne i unikatowe. Nic więc dziwnego, że prace Justyny Jabłońskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i za granicą.” – twierdzi Piotr Wawrzynów, właściciel DNA Gallery.

Wernisaż wystawy: 02.02, godz. 19.00
Wystawa czynna od 02.02 do 03.03
DNA Gallery

Źródło: DNA Gallery

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.