szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Almost True: fotografie Natalii Jaskuly

08.02.2012

Magazyn

Tematem przewijającym się w intrygujących fotografiach Natalii Jaskuly jest przestrzeń graniczna pomiędzy realnością i fantazją. Niezwykły nastrój zbudowany jest odpowiednim światłem, a także wyszukanymi rekwizytami i kostiumami, w które artystka przebiera swoich bohaterów.

njaskula

Źródło: Wozownia

W jej fotografiach napotkamy misternie skomponowane bukiety kwiatowe, niczym z obrazów Jana Brueghela St., który potrafił uchwycić ich piękno, a jednocześnie skłonić widzów do refleksji nad przemijaniem oraz kruchością istnienia. Tajemnicze ogrody obfitujące w bujną roślinność – współczesne raje – wycięte z dzieł Fragonarda, Bouchera i innych rokokowych malarzy. Wszystkie te cytaty wraz z odniesieniami do motywu Melancholii wywołują w nas uczucie obcowania ze znanym, lecz niepojętym dotąd światem – rzeczywistością pozornie prawdziwą, lecz niezwykłą.

Fotografie Natalii Jaskuly  nawiązują do kampowskiej estetyki, którą wyróżnia – jak pisała Susan Sonntag w „Notatkach o Kampie” (1964) – sztuczność, teatralność, ironia, przesada, stylizacja i dystans do rzeczywistości.

Wystawa czynna
10. 02.- 4. 03. 2012
Galeria Wozownia

 

Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.