szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Bunkier Sztuki: „Gdzie jest malarz?”

08.02.2012

Magazyn

Bunkier Sztuki przygotował dla wszystkich pasjonatów kunsztów artystycznych wystawę nietuzinkową. Jeżeli pragniecie poznać miejsce pracy artysty „od kuchni” i jednocześnie przekonać się, że może ono być dziełem sztuki samo w sobie, zapraszamy na wystawę pt. „Pracowania” do Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie.

Wojciech Gilewicz, Ivano-Frankivsk, 2007 (kadr wideo), Źródło: Bunkier Sztuki

Wojciech Gilewicz, Ivano-Frankivsk, 2007 (kadr wideo), Źródło: Bunkier Sztuki

Aktualna ekspozycja Wojciecha Gilewicza zawiera element niezwykły. Artysta postanowił wyeksponować na niej swoje codzienne miejsce pracy. Fragment wystawy zaaranżowany na pracownię, jest  miejscem, w którym publiczność także ma szansę chwycić za pędzel.

To świetna okazja żeby zostać częścią pewnego artystycznego przedsięwzięcia, które przewiduje tworzenie dzieł wraz z malarzem. Wystawa staje się płaszczyzną dla interakcji pomiędzy nadawcą sztuki a jej odbiorcami oraz wskazuje na to, że kontakt poprzez twórczość artystyczną jest jak najbardziej możliwy.

Wojciech Gilewicz, LTZSP/BWA, 2009-2011 (kadr wideo)  Źródło: Bunkier Sztuki

Wojciech Gilewicz, LTZSP/BWA, 2009-2011 (kadr wideo) Źródło: Bunkier Sztuki

Widzowie najpierw będą mogli poznać zwyczajny, materialny wymiar tworzenia sztuki. Zobaczyć codzienne czynności, jakich musi dokonać malarz, aby rozpocząć kreowanie „czegoś większego”. Szybko okaże się, że wraz z nakładanie farb, artysta rozpoczyna podróż po zupełnie nowym, zagadkowym świecie.

Krakowski projekt Gilewicza to nie jedyny, w którym artysta stara się zaangażować odbiorców sztuki w swoją twórczość. Świetnym przykładem jest również koncept realizowany w ramach współpracy z jednym z izraelskich muzeów. Wówczas artysta współdziałał z robotnikami z Bat Jam.

Zapraszając mężczyzn do wzięcia udziału w projekcie, malarz kolejny raz udowodnił, że zaanektowanie przestrzeni publicznej i włączenie jej do działań artystycznych jest jak najbardziej realne.

"Gdzie jest malarz?",  Źródło: Bunkier Sztuki

"Gdzie jest malarz?", Źródło: Bunkier Sztuki

W oparciu o wystawę Pracownia, a także pozostałe projekty artysty, Galeria zorganizuje również spotkanie pt. „Gdzie jest malarz?”, którego głównym tematem będzie kondycja dzisiejszego malarstwa. Dyskusja ma przede wszystkim dotyczyć pojmowania współczesnego procesu twórczego, a także relacji kunsztów artystycznych z popkulturą i mediami. Uczestnicy spotkania będą starali się również odpowiedzieć na pytania dotyczące pozycji polskiego rynku sztuki.  Gośćmi placówki będą: Łukasz Białkowski, Anna Markowska Piotr Stasiowski.

Wystawa „Pracownia”, Wojciech Gilowski

Wernisaż: 12.01.2012, godz. 18:00

Wystawa otwarta w dniach: 13.01-26.02.2012

 Dyskusja „Gdzie jest malarz” 13.02.2012 (poniedziałek), godz. 18:00

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kraków.

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal Rynek-sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.