szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa DA SIĘ WYTRZYMAĆ: Wojciech Bąkowski – Piotr Bosacki

13.02.2012

Magazyn

Od 3 lutego do 6 czerwca placówka wystawiennicza Schmela Haus w Düsseldorfie, organizuje ekspozycję dwóch polskich artystów: Wojciecha Bąkowskiego i Piotra Bosackiego.

Schmelahaus, Źródło: Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Schmela Haus, Źródło: Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Obaj artyści pochodzą z Poznania, a wzajemna korelacja ich twórczości jest powszechnie znana, zwłaszcza w kwestiach literackich i muzycznych.

Sztuka Bąkowskiego jest zakorzeniona w mowie literatury. Do tej pory artysta stworzył liczne prace na papierze i filmy animowane. Na swoim koncie ma również interaktywne rzeźby, instalacje i przedsięwzięcia z zakresu performancu.

Dzieła Bąkowskiego uderzają swoją bezpośredniością i jednocześnie oscylują gdzieś pomiędzy zwykłym codziennym światem, a wizjami z pogranicza snu i halucynacji.

Schmela Haus, Źródło: Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Schmela Haus, Źródło: Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

W sztuce Bosackiego działają nieco inne reguły. Artysta przestrzega pewnych geometrycznych zasad, buduje granice. Jego kompozycje to często filmy animowane, ale również obiekty, które z jednej strony wyróżniają się ekstremalną racjonalnością, a z drugiej, uderzają widza swoją banalną formą.

Co typowe dla pokojenia tych dwojga artystów, w swoich dziełach dążą oni do zderzenia sztuki z rzeczywistością. Często ich prace pozbawione są ścisłego planu bądź konkretnego celu, jednak pełne są przenikających się konceptów z pogranicza filozofii i poezji.

Wystawa DA SIĘ WYTRZYMAĆ

Wojciech Bąkowski – Piotr Bosacki

3 lutego – 6 czerwca 2012

Schmela Haus, Düsseldorf

Oprac. Olga Pisklewicz

Źródło: Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.