szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Powrót kwiatów w twórczości Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej

23.02.2012

Magazyn

ODK Orbita zaprasza na wystawę poznańskiej artystki Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej. To kolejna ekspozycja zaprzyjaźnionej twórczyni w progach galerii. Tym razem zaprezentowane zostaną prace najnowsze, które odwołują się do wszelakich poszukiwań formalnych: grafiki, rysunku, wycinanek, kalkografii, reliefu, malarstwa na szkle.

„Kompozycje to układy elementów. Prezentowane prace mają charakter przekrojowy, stosowania środków wyrazu. Odwołuję się do form kwiatowych w szczególności: róży, kaczeńca, chabru oraz motywów liści klonu, kasztana, lipy, dębu. Powielanie tych elementów, kształtowanie powierzchni płaszczyzny prowadzi do zapisywania, organizowania planów, wzorów, koncepcji. Nie jest to gotowy skończony cykl, ale zarys czy prowokacja do aktualnych tendencji. Temat pozostaje niewyczerpany, tajemniczy i zapraszający do dialogu…
Interesuje mnie asymetria, symetria, kolor a mottem do działań jest cytat: „Dwie są tylko na ziemi sprawy nieśmiertelne (…); wiekuisty powrót kwiatów na wiosnę i odtworzenie ich powrotu na ziemię w wierszach poetów” (Przedwiośnie I Szklane domy Stefana Żeromskiego).” – mówi Julia Kaczmarczyk-Piotrowska.

Galeria Orbita
Wernisaż 02.03.2012 godz. 17:30
Wystawa czynna do 14. 03.2012
os. Kosmonautów 18 Poznań

 Źródło: ODK Orbita

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.