szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Dom Aukcyjny Sotheby’s walczy z kryzysem

02.03.2012

Domy aukcyjne, Domy aukcyjne na świecie

Wszystko wskazuje na to, że Dom Aukcyjny Sotheby’s powoli odczuwa skutki postępującego kryzysu. Spółka odnotowała 9-procentowy spadek w sprzedaży dzieł sztuki na początku 2012 roku w stosunku do rekordowego roku 2011. To, jak dalej będzie prezentować się sytuacja w jednym z największych domów aukcyjnych na świecie pokażą kolejne miesiące, w których władze Sotheby’s pokładają  nadzieję na odbudowanie sytuacji finansowej sprzed roku.

Dom Aukcyjny Sotheby's; Źródło: Sotheby's

Dom Aukcyjny Sotheby's; Źródło: Sotheby's

Dyrektor finansowy Sotheby’s – William Sheridan, obwinia fatalną sytuację w Grecji za całe zło, które  dotyka obecnie wyniki sprzedażowe domu aukcyjnego. Jak twierdzi Sheridan, inwestorzy-kolekcjonerzy, w obawie przez pogorszeniem się sytuacji na światowych rynkach, ostrożniej podchodzą do wszelkich inwestycji, w tym inwestycji w sztukę.

Zważywszy, że rok 2011 – będący powtórką roku 2007, przyniósł domowi aukcyjnemu rekordowe wyniki sprzedażowe, ciężko uwierzyć w to, że sytuacja Sotheby’s na rynku mogłaby się diametralnie zmienić.

Prezes Domu Aukcyjnego Sotheby’s – Bill Ruprecht, zapewnia, że Sotheby’s robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najlepiej wykorzystać środki pieniężne uzyskane w roku poprzednim w celu rozwinięcia swojej działalności, a co za tym idzie stawienia czoła niekorzystnym warunkom na rynku. W związku z tym, spółka inwestuje obecnie w najnowsze technologie, w tym sprzedaż internetową, które mają na celu utrzymać dotychczasowe wyniki  Sotheby’s, jak i przyczynić się do podniesienia standardu oferowanych przez dom aukcyjny usług.

Do polepszenia się wyników finansowych spółki na pewno przyczynią się dwie oczekiwane przez wszystkich aukcje zaplanowane na maj, mianowicie genialna praca Roya Lichtensteina – ‘Sleeping Girl’ (wyceniana na bagatela 30-40 mln dolarów) oraz wybitny obraz Edvarda Muncha –  ‘Krzyk’ , którego cena może przekroczyć nawet 80 mln dolarów!

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora i Wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Źródło: artfixdaily.com

Oprac. Paulina Pajączkowska

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.