szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Cykl obrazów “Maxiking”

05.03.2012

Magazyn

Na cykl „Maxiking” składają się czarno-białe płótna, których tematem przewodnim zostały pistolety systemu Colt. Przedmioty oświetlone silnym światłem rzucają mocne, długie cienie.

Źródło: Galeria Ale Sztuka!

Źródło: Galeria Ale Sztuka!

Artystka przygląda się broni z bliska, pokazuje ją z różnych stron. Bada zależność między przdmiotem a cieniem. Forma tych przedstawień przywodzi na myśl plamy z testu Rorscharcha. Sam temat jest jednak traktowany z dystansem, o czym świadczy tytuł cyklu nawiązujący do nazwy batoników dla dzieci.

Źródło: Galeria Ale Sztuka!

Źródło: Galeria Ale Sztuka!

Artystka mówi: „Właśnie bawię się PRZEDMIOTEM. Sprawdzam go na płaszczyźnie, w kolorze i we mnie i w pamięci. Oswajam. Oto przedmiot osobisty – atrybut i narzędzie, fetysz i zabawka… na miarę MAXIKINGA i moją.”

Źródło: Galeria Ale Sztuka!

Źródło: Galeria Ale Sztuka!

Małgorzata Łazar-Massier (ur. 1976) jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Źródło: Galeria Ale Sztuka!

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.