szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Europejskie Targi Sztuki i Antyków TEFAF

06.03.2012

Magazyn

Targi o renomie jednego z bardziej prestiżowych wydarzeń w świecie sztuki zbliżają się wielkimi krokami. Już 16. marca rusza rocznicowa, 25. edycja Targów Sztuki i Antyków TEFAF. Holenderskie Maastricht stanie się na te dni światową stolicą sztuki. Organizatorzy zapewniają że, każdy odwiedzający będzie mógł doświadczyć tego, co najlepsze w sztuce – genialne obrazy takich artystów, jak Bruegel czy Bacon oraz całe mnóstwo obiektów stanowiących spuściznę historyczną w najlepszym wydaniu są gwarancją sukcesu targów co roku przyciągających tłumy wyrafinowanych znawców sztuki i antyków.

Targi Sztuki i Antyków TEFAF w Maastricht; Źródło: Targi TEFAF

Targi Sztuki i Antyków TEFAF w Maastricht; Źródło: Targi TEFAF

Tegoroczne targi to propozycja ponad 260 dilerów z 18 krajów. To, co wyróżnia wydarzenie spośród wielu innych i jednocześnie podnosi jego rangę, to bardzo rygorystyczne podejście organizatorów do obiektów, które trafiają na targi. Wyszli oni bowiem z założenia, że każdy obiekt stanowi niejako wizytówkę targów cieszących się od lat zaufaniem kolekcjonerów sztuki. W związku z czym, każdy z obiektów wystawianych na targach sprawdzany jest przez 175 międzynarodowych ekspertów pod kątem jego autentyczności, stanu oraz oferowanej jakości. Taki system weryfikacji pozwala na rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z pochodzeniem danego przedmiotu zanim jeszcze trafi w ręce kolekcjonera. Ponadto, dzięki wnikliwej procedurze weryfikowania dzieł, generują one znacznie wyższy przychód z ich sprzedaży – każde targi to wielomilionowe obroty.

W poprzedniej edycji targów wzięło udział 260 wystawców z 16 państw oferujących około 30 tys. dzieł. Jako, że targi są głównie celem konserwatywnych i wyrafinowanych w swoim guście kolekcjonerów sztuki, największym powodzeniem od lat cieszy się tu twórczość z najwyższej półki, będąca gwarancją dobrej inwestycji. Dzieła, które zatrzęsły ubiegłorocznymi targami to, m.in. obraz Pabla PicassaLes Demeurs’ sprzedany za bagatela 25 mln dolarów wystawiany przez Landau Gallery z Montrealu, unikalna rzeźba z drewna oliwkowego autorstwa Joana Miró ‘Oiseau Lunaire’, której cena wyniosła 5 mln dolarów, a także portret matki Luciana Freuda, który trafił w ręce swojego nabywcy za 2,8 mln dolarów.

Targi Sztuki i Antyków TEFAF w Maastricht; Źródło: Targi TEFAF

Targi Sztuki i Antyków TEFAF w Maastricht; Źródło: Targi TEFAF

Podczas zeszłorocznych targów nie zabrakło również reprezentantów sztuki współczesnej, choć nie była ona popularna na skalę twórczości Starych Mistrzów, czy też historycznych antyków. Sekcja Designu obejmowała wiele oryginalnych w swoim zamyśle i formie dzieł, które przyciągały uwagę odwiedzających targi. Zdecydowanym faworytem tej kategorii okazał się biały, kubistyczny parawan wykonany przez Eileen Gray wyceniany na 1,9 mln dolarów.

To, czym zaskoczą tegoroczne Targi Sztuki i Antyków TEFAF, okaże się już wkrótce. Wydarzenie rozpoczyna się 16. marca a jego finał będzie miał miejsce 25. marca.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora i Wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Źródło: tefaf.com

Oprac. Paulina Pajączkowska

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.