szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Ruszyły Międzynarodowe Targi Sztuki Armory Show 2012

08.03.2012

Magazyn

Już po raz czternasty Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej – The Armory Show, przyciągają spojrzenia pasjonatów sztuki z całego świata. Impreza wystawiennicza corocznie odbywająca się na początku marca na Piers 92 i 94 na Manhattanie w Nowym Yorku, to dziś jedno z wiodących światowych wydarzeń promujących sztukę współczesną w najlepszym wydaniu.

Armory Show 2011; Źródło: The Armory Show

Armory Show 2011; Źródło: The Armory Show

Tegoroczne targi będą jednak odbiegać od swojej dotychczasowej formy. Organizatorzy dążą do poprawienia jakości i oprawy wydarzenia poprzez zmianę kierunku jego rozwoju. Pragnąc sprostać oczekiwaniom stałych obserwatorów i uczestników targów, postanowiono powiększyć stoiska oraz zainwestować w oprawę wydarzenia – kosztem ilości galerii, które wezmą udział w targach. Targi przyjmą w tym roku 220 galerii – dla porównania, w roku poprzednim były to 274 galerie.

Organizatorzy poprosili o zaprojektowanie tegorocznych targów, najlepszą nowojorską firmę architektoniczną – Bade Stageberg, która zredefiniowała wygląd targów, czyniąc je bardziej komfortowym oraz ekskluzywnym wydarzeniem.

W tym roku, targi skierują uwagę odwiedzających ku skandynawskiemu rynkowi sztuki. Sztuka ze Skandynawii ma bowiem stanowić tematyczną część targów.

Nie zabraknie także pokazów filmów współczesnych oraz eksperymentalnych w salonie mediów. Będzie to możliwe dzięki współpracy, jaką Armory Show podjął z Moving Image w wyniku której powstała nowa sekcja targów ‘Film Armory’.

Za najważniejszych gości tegorocznych targów uważa się Galerię Hyundai z Korei, która wystawiać będzie prace takich artystów, jak Lee Ufan oraz Ai Weiwei.

Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej The Armory Show rozpoczyna dzisiejsza impreza dla vipów. Targi potrwają od 8 do 10 marca.

Źródło: thearmoryshow.com

Oprac. Paulina Pajączkowska

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.