szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Portrety Wyspiańskiego za 1,8 miliona złotych

13.03.2012

Aukcje, Domy aukcyjne w Polsce, Polska

KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Już jutro, bo 14 marca o godzinie 12:00, warszawska placówka aukcyjna Agra-Art zaprasza wszystkich na konferencję prasową zatytułowaną „WYSPIAŃSKI – Portrety z szafirowej pracowni.” Spotkanie odbędzie się w galerii domu Agra-Art w Warszawie.

Wyspiański, Źródło: Dom Aukcyjny Agra-Art

Wyspiański, Źródło: Dom Aukcyjny Agra-Art

Główną atrakcją zjazdu, ma być zaprezentowanie niezwykłego cyklu trzech pasteli autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Obrazy mają być licytowane na aukcji 18 marca i potraktowane jako kolekcja, której cena wywoławcza sięgnie 1,8 miliona złotych.

Na namalowanych pastelami obrazach, można rozpoznać członków rodziny Sternbachów z Krakowa. Portrety, które datuje się na 1904 rok, są jedynym tak zwartym zbiorem dzieł w twórczości malarza. W konferencji pracowej ma wziąć udział m.in Elżbieta Charazińska, kuratorka w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Po zakończeniu spotkania, wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć dzieła, jakie zostaną wystawione na licytację 18 marca. Będzie to aukcja sztuki dawnej i współczesnej, organizowana przez Agrę-Art w Hotelu Bristol w Warszawie. Oferowane przez placówkę prace to obrazy autorstwa m.in. Abakanowicz, Dudy-Gracza, Gersona, Gierymskiego, Kossaków, Malczewskiego, Matejki, Siemiradzkiego, Starowieyskiego, Witkiewicza czy Wyczółkowskiego.

Konferencja prasowa „WYSPIAŃSKI – Portrety z szafirowej pracowni”

14.03.2012, godzina 12:00

Galeria Domu Aukcyjnego Agra – Art, Warszawa 

Źródło: Dom Aukcyjny Agra-Art

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.