szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Wystawa: HanseArt Kunstmesse z udziałem Polaka

13.03.2012

Magazyn

 W dniach 16-18 marca 2012 r. w Lubece odbędzie się HanseArt Kunstmesse – prestiżowa cykliczna impreza, na której swe prace prezentują artyści z Europy, Azji, Afryki i Ameryki.

Artur Klafta "Martwe Słońce; Źródło: HanseArt Kunstmesse

Artur Klafta "Martwe Słońce"; Źródło: HanseArt Kunstmesse

 

Na teren starych doków portowych, które po rewitalizacji odzyskały dawny blask, zaproszono międzynarodowe grono artystów,  pragnących skonfrontować swe dokonania z artystycznymi pracami sąsiadów z innych krajów. W tym roku na 800 metrach kwadratowych będziemy mogli podziwiać dzieła ponad 50 twórców, grup artystycznych oraz galerii, prezentujących różnorakie style oraz techniki: od abstrakcji i surrealizmu, przez grafikę, drzeworyt aż po rzeźby w kamieniu i brązie. Cechą szczególną spotkania uczyniono możliwość nie tylko podziwiania, ale i zakupu wystawianych dzieł sztuki.

Artur Klafta "Upokorzenie" ; Źródło: HanseArt Kunstmesse

Artur Klafta "Upokorzenie" ; Źródło: HanseArt Kunstmesse

Jednym z uczestników jedenastej już odsłony tej prestiżowej imprezy, obok artystów takich jak Ninette Matthiesen czy Mario Kusel, będzie Polak – Artur Klafta, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza. Artysta zaprezentuje swe prace, inspirowane fundamentalnymi pytaniami o sens i treść ludzkiej egzystencji. Nie będzie to jednak jego pierwsze spotkanie z szeroką publicznością. Autor wystawiał już swe prace w Just w Niemczech, we Wrocławiu oraz Warszawie.

Źródło: HanseArt Kunstmesse

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.