szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Krótka historia instalacji wideo” w Centrum Sztuki WRO

16.03.2012

Magazyn

Krótką historią instalacji wideo Centrum Sztuki WRO rozpoczyna cykl wystaw poświęconych 50-leciu sztuki elektronicznej. Poszczególne odsłony zaplanowanego na lata 2012-2013 cyklu ukażą rozwój sztuki mediów elektronicznych, od początków w latach 60., w różnych jej stadiach i odmianach.
Źródło: Wro Art Center

Źródło: Wro Art Center

Na pierwszy ogień idzie wideo, które, kreując nowe sposoby komunikacji, stało się czymś więcej niż atrakcyjnym narzędziem awangardowych artystów, fascynującym poręcznością i bezpośredniością użycia. Jako nowe elektroniczne medium, wideo rozpoczęło rewolucyjne przemiany funkcjonowania obrazu w całej kulturze współczesnej, która dzięki niemu nie tylko odkryła, ale i zarejestrowała swoje nowe oblicze.

Historia mediów to również historia narzędzi technologicznych. Będące jeszcze niedawno symbolem nowoczesności, urządzenia i standardy przyjmują status historycznego muzealnego obiektu.

Poszczególne prace, w tym przygotowane współcześnie przez WRO instalacje nawiązujące do klasycznych dzieł Nam June Paika, Bruce’a Naumana, Paula Sharitsa i Wojciecha Bruszewskiego, zestawiliśmy na wystawie z opracowanymi przez Pawła Janickiego i Bartosza Koniecznego autorskimi systemami pozwalającymi w interaktywny sposób doświadczać, przeglądać i przerzucać bogate materiały dokumentalne.

Wystawa „Krótka historia instalacji wideo”

Otwarcie: czwartek, 15.03.2012, 19:00

Wystawa czynna do 18.05.2012

Źródło: Wro Art Center

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PORADNIK ARTYSTY
Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.