szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Dom Aukcyjny Rempex: polski street art ponownie licytowany

28.03.2012

Aukcje, Domy aukcyjne, Domy aukcyjne w Polsce, Polska

Dom Aukcyjny Rempex zaprasza na drugą już aukcję polskiego street artu. Na zachodzie ten nurt sztuki święci triumfy od 2008 roku – wtedy właśnie odbyła się pierwsza aukcja sztuki miejskiej w domu aukcyjnym Bonhams.

Jak pokazała zeszłoroczna, Pierwsza Polska Aukcja Street Artu, zainteresowanie tym nurtem sztuki w Polsce jest także bardzo duże. Wystawione do licytacji prace cieszyły się dużym zainteresowaniem, a rekordy cenowe ustanowili Pikaso i Peter Fuss. „Para portretów” autorstwa Pikaso z ceny wywoławczej 600 zł osiągnęła 3 200 zł, a praca Petera Fussa zatytułowana „Art is a good deal” sprzedana została za 8 000 zł przy cenie wywoławczej 1 500 zł.

W tegorocznej ofercie pojawiły się zarówno prace solowe, jak i wspólne realizacje artystów streetartowych. Ciekawostką jest obraz grupy Etam – tworzącej wspólnie murale od czterech lat – który jest pierwszą zrealizowaną przez nich pracą na płótnie. W ofercie aukcji znalazły się także prace Petera Fussa – artysty kontrowersyjnego, ale cieszącego się dużym zainteresowaniem rynku. Prezentujemy jedną z najbardziej znanych jego prac „JP2/B16”.

Tegoroczna oferta daje możliwość porównania stylów w jakich tworzył i obecnie tworzy M-City. Zaprezentowane zostaną bowiem jego prace z 2002, jaki i z 2012 roku. Warto również wspomnieć o dwóch pracach duetu Chazme 718, NAWER. Powstawały one równolegle w Warszawie i Krakowie.

Każdy z artystów rozpoczął pracę nad jednym płótnem, które następnie przesłał drugiemu autorowi do uzupełnienia. W ten sposób powstał cykl „ONE TO SPRAY TWO”. Tych, którzy bardzo chcieli, a nie kupili na zeszłorocznej aukcji pary portretów Pikaso, mogą w tym roku zrealizować ten plan, ponieważ w ofercie aukcji znalazły się także dwie jego prace portretowe.

Katalog aukcyjny dostępny jest tutaj.

Dom Aukcyjny Rempex

Wystawa przedaukcyjna: 24 – 28 marca 2012 r.

Sale wystawowe Hotelu Harenda w Warszawie

Aukcja: 28 marca o godz. 18.00

Źródło: Dom Aukcyjny Rempex

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów