szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

A-I-R laboratory, czyli program rezydencji twórczych

05.04.2012

Magazyn

Zostało zaledwie pięć dni do zakończenia naboru w ramach letniej edycji rezydencji twórczych organizowanych niezmiennie od 2003 roku przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowki w Warszawie. A-I-R laboratory (Artist in Residence Laboratory) to kuratorski program umożliwiający artystom zagranicznym realizację ich projektów artystycznych wynikających z ich ogromnej pasji do sztuki w każdej formie: malarstwa, performance’u, architektury, designu czy też sztuki w formie efektów dźwiękowych.

Program tworzony i nadzorowany przez CSW Zamek Ujazdowski składa się na szerokie spektrum zajęć mających na celu zgłębienie tematyki sztuki. Artyści będą mieli okazję do wzięcia udziału w licznych warsztatach, projekcjach, koncertach oraz działaniach performatywnych w ramach swojej rezydencji twórczej.

W związku z chęcią poruszenia problematyki ekologii, większość zadań oraz działań artystycznych uczestników programu będzie nawiązywała do zielonych obszarów w Warszawie, zwłaszcza parku otaczającego historyczny Zamek Ujazdowski. Artyści będą mieli za zadanie zmierzyć się z serią zadań wymagających krytycznego spojrzenia na otoczenie, działań organizacyjnych oraz twórczych w kontekście ekologicznego zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

Artyści zainteresowani projektem muszą dostarczyć swoją aplikację w języku angielskim składającą się z listu motywacyjnego oraz portfolio wcześniejszych dokonań artystycznych.

Każdy z kandydatów zakwalifikowanych do projektu A-I-R laboratory otrzyma czasowe zakwaterowanie wraz z przestrzenią niezbędną do pracy, stypendium w kwocie 6000 zł, zwrot kosztów transportu oraz budżet przewidziany na realizowanie projektu do 3000 zł.

Więcej informacji związanych z projektem A-I-R laboratory na stronie: www.csw.art.pl

Źródło: CSW Zamek Ujazdowski

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017