szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Medialny stan wyjątkowy” w szczecińskim Muzeum Narodowym

06.04.2012

Magazyn

ART KONSULTACJE PREMIUM
Muzeum Narodowe w Szczecinie ogłasza „Medialny stan wyjątkowy”. Efekty jego wprowadzenia będzie można poznać podczas trwania multimedialnej wystawy, prezentującej prace pedagogów Katedry Nowych Mediów oraz studentów specjalności Multimedia Akademii Sztuki w Szczecinie.
Źródło: Muzeum Narodowe w Szczecinie

Źródło: Muzeum Narodowe w Szczecinie

Wspólne skonfrontowanie prac na jednej wystawie wykładowców i wychowanków Katedry jest doskonałą okazją do sprawdzenia istniejącego potencjału artystycznego oraz daje możliwość zweryfikowania zachodzących między nami relacji w kontekście procesu dydaktycznego.

W październiku 2010 roku rozpoczęła działalność Akademia Sztuki w Szczecinie – nowa państwowa uczelnia artystyczna, a wraz z nią Katedra Nowych Mediów, badająca transgraniczną sztukę najnowszych technologii – multimedia. Program kształcenia uwzględnia wyjątkowość Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzone jest obecnie kształcenie zarówno na kierunkach muzycznych, jak i plastycznych.

Kluczowym polem zainteresowań jest zatem przestrzeń powstająca na styku tych dwóch dziedzin sztuki. Na wystawie można będzie zobaczyć prace artystów należących do ścisłej czołówki polskiej sceny artystycznej oraz prace studentów, które są wynikiem eksperymentu realizowanego podczas procesu dydaktycznego. Kamilowi Kuskowskiemu – profesorowi i kierownikowi Katedry, udało się ściągnąć do grona pedagogów znaczące osoby z obszaru szeroko pojmowanych sztuk wizualnych, warto wymienić choćby Łukasza Skąpskiego, Andrzeja Wasilewskiego, Zorkę Wollny, Agatę Michowską czy Annę Orlikowską.

Wspólnym mianownikiem dla wystawy jest w dużym uogólnieniu myślenie konceptualne, które jest istotnym elementem w budowaniu własnego języka wypowiedzi artystycznej. Oprócz dzieł wspomnianych powyżej twórców na wystawie znajdą się prace: Kamila Kuskowskiego, Waldemara Wojciechowskiego, Agaty Zbylut, Piotra C. Kowalskiego, Zbigniewa Taszyckiego, Roberta Knutha, Aleksandry Ska, Krzysztofa Keda Olszewskiego, Danuty Dąbrowskiej i Piotra Klimka.

Na otwarciu wystawy 22 marca 2012, o godzinie 17.00 odbędzie się performance „Detonacja 2” Roberta Knutha, Piotra Klimka i studentów Katedry Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Po wernisażu, o godzinie 18.13 odbędzie się otwarcie festiwalu sztuki aktualnej 13sphere w 13 muzach (www.13sphere.13muz.eu). O godzinie 19.13 w Galerii Akademii Sztuki – Zona Sztuki Aktualnej (wejście od ul. Tkackiej) swoją wystawę indywidualną „Czarna Seria” otworzy Zorka Wollny.

wystawa „Medialny stan wyjątkowy”

wernisaż: 22 marca 2012 (piątek), godz. 17.00, wstęp wolny

wystawa czynna: do 15 kwietnia 2012

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Źródło: Muzeum Narodowe w Szczecinie

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.