szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Wystawa prac Anny Michniewicz

12.04.2012

Magazyn

Źródło: Galeria Pod Plafonem

Źródło: Galeria Pod Plafonem

Galeria Pod Plafonem Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu zaprasza na nietuzinkową wystawę prac autorstwa Anny Michniewicz. Ekspozycja pt. „Tkanina”, która kryje w sobie fascynujący świat materiału.

Anna Michniewicz otrzymała dyplom z wyróżnieniem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Wojciecha Sadleya oraz aneks z malarstwa w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Zajmuje się takimi dziedzinami sztuki jak tkanina artystyczna oraz malarstwo ścienne.

Artystka ma na swoim koncie 5 wystaw indywidualnych oraz szereg wystaw zbiorowych, z których najważniejsze to m.in. VI Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi, 6th Internationa Biennal of Miniature Textiles na Węgrzech, Droles des Frames we Francji, 2nd International Exhibition Network w Chicago czy ekspozycja w nowojorskiej Shaver Tapestry Gallery.

Ważniejsze nagrody otrzymała Anna Michniewicz: Warszawskie Prezentacje Sztuki Młodych, Warszawa, 1979, Konkurs na Projekty Malarskie do Zamków Południowej Polski, Kraków, 1979 Tkanina Artystyczna w Cepelii, CMW Łódź (nagroda za dywan), 1983 Olimpijski Konkurs Sztuki, Muzeum Sportu i Turystyki, Warszawa, 1984 eaving and Fiber Art Concours, Parma, 2011.

Prace artystyki można oglądać w wielu zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Ponadto jest autorką projektów kostiumów do spektakli operowych czy współautorką dekoracji teatralnych do przedstawień Teatru Polskiego w Warszawie oraz do kilku filmów.

Anna Michniewicz, „TKANINA”
Wernisaż wystawy 13 kwietnia 2012 roku, godzina 17.30
Wystawa czynna do 4 maja 2012
Galeria Pod Plafonem Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, Wrocław

Źródło: Galeria Pod Plafonem

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.