szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski

Wykład w Galerii Mieszkanie Gepperta: Street art oczami Banksiego

13.04.2012

Magazyn

Sklep rynekisztuka

DYSK Gepperta zaprasza na wykład pt. „Lepiej słuchają tych, których nie widzą – przekaz street artu w wydaniu Banksiego”, który poprowadzi dr Kamila Kamińska z Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie odbędzie się 17.04.2012 w Mieszkaniu Gepperta i będzie kolejnym, organizowanym w ramach DYSKowych spotkań, poświęconych street artowi.

Źródło: Galeria Mieszkanie Gepperta

Źródło: Galeria Mieszkanie Gepperta

Miasto jest tekstem, można je czytać i interpretować jako komunikat (Toporow). Street art i graffiti są tego wyrazem explicite. Podobnie jak (niestety) reklama outdorowa. Ulice miast ponowoczesnych obfitują w treści; wielu jest chętnych do nadawania swego przekazu. Niektórzy twierdzą, iż mamy do czynienia z ulicznymi wojnami o przestrzeń. Banksy, z wrodzoną autoironią zauważa na łamach jednej ze swoich książek: „nikt nie chciał mnie słuchać do momentu, w którym przestali wiedzieć kim jestem” (s. 13, „Wall and piece”). Nie wiedzą kim jestem więc mnie słuchają.

Prezentacja dr Kamili Kamińskiej wprowadzi nowe wątki do dyskusji o ciele. Zastanowimy się, czy faktycznie bezcielesność głosu pozwala na krzyk. Autorka wykładu wykorzystując wybrane prace Banksiego, m.in. „Thekla, szczury czy ostatnie przedświąteczne graffiti z Londynu” oraz „Sorry the life style you ordered is currentelly out of Stock” ma zamiar dokonać reinterpretacji dyskursu materialne-duchowe w kontekście przestrzeni miejskiej i ideologii neoliberalnych.

Dr Kamila Kamińska – pedagożka miasta, pracuje w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka wstępu do książki pt. „Banksy. Nie ma jak w domu”, która ukazała się w 2011 roku nakładem Wydawnictwa SQN.

„Lepiej słuchają tych, których nie widzą – przekaz street artu w wydaniu Banksiego”

17.04.2012 (wtorek), g. 18,

Galeria Mieszkanie Gepperta, Wrocław

Źródło: Galeria Mieszkanie Gepperta


szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.