szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers

Katowicki Street Art Festival 2012

16.04.2012

Magazyn

Wielkimi krokami zbliża się impreza, wobec której żaden prawdziwy fan street-artu nie może pozostać obojętny. Już za cztery dni Katowice zamienią się w najprawdziwszy europejski ośrodek sztuki ulicznej i jak zapewniają organizatorzy, tym razem na instalacjach i muralach się nie skończy.

Źródło: Katowice Street Art Festival

Źródło: Katowice Street Art Festival

Katowicki Street Art Festival odbędzie się już po raz drugi. Przez dziewięć dni, bo od 20 do 29 kwietnia, przestrzeń miejską wypełnią ogromne murale, inspirujące instalacje oraz inne przedsięwzięcia z pogranicza wielu dziedzin artystycznych.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci street artowej sceny, jaka weźmie udział w imprezie, ma być Agata Oleksiak (pseudonim Olek), która swoje nietuzinkowe szydełkowe dzieła wystawiała już w USA, Brazylii, Turcji, Francji, a także na Biennale w Wenecji. Artystka tworzy na potrzeby przestrzeni miejskiej i w swoje wspaniałe kubraki ubiera wiele jej elementów. Tym razem specjalna stylizacja przypadnie w udziale dwóm koparkom, które odziane w dizajnerskie pokrowce, staną na placu przed słynnym Spodkiem.

Źródło: Katowice Street Art Festival

Źródło: Katowice Street Art Festival

Na widzów czeka również mnóstwo muralowych atrakcji – tym razem powstanie bowiem aż pięć monumentalnych dzieł, ożywiających katowickie ulice. Ponadto festiwal urozmaici wystawa fotografii serbskiego artysty Boogie, który przedstawi kontrowersyjne zdjęcia prezentujące środowiska skinheadów. Oprócz tego szykuje się wiele wydarzeń z pogranicza teatru i filmu, a także koncerty, pokazy graffiti, wykłady i warsztaty.

W tworzeniu murali i instalacji weźmie udział wielu młodych artystów z całego świata, będą to m.in Roa z Belgii, Escif z Hiszpanii, Hyuro z Argentyny, Moneyless z Włoch, Ludo z Francji, a także kilku sztandarowych polskich twórców takich jak M-City, Swanski czy grupa katowickich artystów do jakiej zaliczają się: Drobczyk, Mona Tusz, MiszMasz i Raspazjan. Ci ostatni mieli już okazę współpracować ze sobą, podczas powstawania galerii murali w bramie i podwórku kamienicy przy ul. Andrzeja 12, którą nazwali Ajnfart Story. 

Wszystkich zainteresowanych festiwalem, serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami imprezy, dostępnymi na stronie bądź facebook’owym fun-page’u.

Źródło: Katowice Street Art Festival

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.