szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Kobieta po obu stronach pędzla, czyli twórczość Anny Taut w Galerii DNA

16.04.2012

Magazyn

W piątek 20 kwietnia w Galerii DNA we Wrocławiu przy ul. Grodzkiej 5, odbędzie się wernisaż wystawy młodej, wielokrotnie nagradzanej malarki, Anny Taut. Motywem przewodnim jej twórczości i prezentowanych obrazów jest kobieta. Artystka maluje pędzlem, farbą, a przede wszystkim światłem niczym Caravaggio.

Anna Taut; Źródło: DNA Gallery

Anna Taut; Źródło: DNA Gallery

 

Anna Taut urodziła się w Warszawie, obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku, gdzie w 2009 roku ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych. Jej zainteresowania koncentrują się wokół człowieka i sposobów ukazywania jego indywidualności. Tworzy w zakresie malarstwa, wielkoformatowego rysunku, ale fascynuje ją także szkło artystyczne i street art. Lubi wyrażać siebie poprzez ruch i taniec, chętnie występuje w spektaklach teatralnych i uczestniczy w warsztatach tanecznych. Jej prace były wystawiane zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Ważnym osiągnięciem artystycznym malarki było zdobycie II nagrody w konkursie malarskim „Materia medicinalis, materia artificialis” w 2011 roku.

Dwie prace Anny Taut były częścią poprzedniej wystawy, którą Galeria DNA zorganizowała z okazji Dnia Kobiet. Obraz artystki pt. „Wrzesień siedemnasty” został sprzedany już w dniu wernisażu. Ten fakt oraz wyrazy uznania odwiedzających wobec twórczości artystki wpłynęły na to, że teraz w DNA będzie można oglądać jej pełną autorską wystawę.

Anna Taut; Źródło: DNA Gallery

Co takiego czyni twórczość Anny Taut wyjątkową?  – Z całą pewnością mamy do czynienia z subtelnym egzaltowaniem kobiecością zarówno w kolorze, jak i w formie – mówi Karolina Gonera, Manager Galerii DNA. – Dodatkowym elementem, który zaciekawia i intryguje widza są tytuły obrazów, zazwyczaj przybierające postać dat – dodaje. Czy są to daty dla malarki szczególne, czy też nazwy nadawane są przypadkowo? Te i inne pytania będzie można zadać artystce osobiście już w najbliższy piątek.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wernisażu zapraszamy do Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5, 20 kwietnia o godzinie 19. Swoją chęć przybycia prosimy zgłosić drogą mailową: biuro@dnagallery.pl.

Źródło: DNA Gallery

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.