szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Ćwiczenia z ukrycia, czyli wystawa kolaży w galerii Mieszkanie Gepperta

17.04.2012

Magazyn

Fundacja Art Transparent zaprasza na kolejną wystawę w galerii Mieszkanie Gepperta we Wrocławiu: Beata Wilczek we współpracy z Michaliną Glurą: „Ćwiczenia z ukrycia”.

Kolaż Beaty Wilczek

Wystawa „Ćwiczenia z ukrycia” to prezentacja najnowszych, zrealizowanych w ciągu ostatnich dwóch lat kolaży Beaty Wilczek, a także pokaz prac inspirowanych ubiorem, zrealizowanych przy współpracy z Michaliną Glurą, założycielką projektu modowego Schuhtütehemd.

Kolaże Beaty Wilczek zbudowane w oparciu o istniejące już obrazy, są połączeniem motywów pochodzących zarówno z autorskich sesji zdjęciowych, jak i całkowicie zapożyczonych z  unikatowych i nieznanych szeroko wizualnych archiwów. Do powstania prac autorka używa albumów o sztuce, magazynów z modą, podręczników, książek podróżniczych i antropologicznych. W swoich kompozycjach stara się przełamać konwencję perfekcjonizmu współczesnej fotografii modowej, wprowadzając pozornie niepasujące elementy. Najczęściej są to postacie, zwierzęta, fetysze, intrygujące obcością i niedostępnością. Bada w ten sposób pojęcie egzotyki, a  materiały wizualne przedstawiające ludzi traktuje jako swoiste studium przypadku i ciągły rejestr różnorodnych wizerunków gatunku.

Wilczek z precyzją zestawia wybrane fragmenty, żadna z jej prac nie może powstać bez uprzedniego zniszczenia czegoś już istniejącego i często wyjątkowego. W swoim przetwarzaniu zachowuje subtelność, umożliwia ponowne odczytywanie zapomnianych prac i motywów, dając im nową, piękną oprawę.

Kolaż autorstwa Beaty Wilczek

Beata Wilczek (ur. 1986) niezależna kuratorka, artystka wizualna. Współzałożycielka i kuratorka galerii Czarny Neseser, działającej w Galerii Design BWA Wrocław. Studiowała w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Pracuje jako stylistka, wykłada teorię mody. Jej prace były pokazywane m.in. w Design BWA Wrocław, podczas przeglądu sztuki Survival i targów Paris Photo 2011, a także publikowane w licznych magazynach, takich jak Contributor, Vrag, Carpaccio Magazine. (www.beatawilczek.com)

Wernisaż odbędzie się 26. kwietnia 2012 (czwartek) o godzinie 18:00.

Wystawa potrwa do 25. maja 2012.

Galeria będzie czynna we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 16:00 – 19:00.


Galeria Mieszkanie Gepperta

ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2, Wrocław

Źródło: Fundacja Art Transparent

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.