szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Sprawdź, co słychać w Dolinie Pałaców – w swoim telefonie

17.04.2012

Ciekawostki

Codziennie aktualizowany kalendarz imprez pozwala użytkownikom być na bieżąco z ofertą kulturalną, a informacje o zabytkach i interaktywna mapa ułatwiają zwiedzanie. To i jeszcze więcej czeka na turystów w ich telefonach komórkowych dzięki mobilnemu przewodnikowi po Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że coraz większa ilość turystów korzysta z najnowszych technologii, dlatego postanowiliśmy stworzyć aplikację, która będzie aktualnym i pewnym źródłem wiedzy o wydarzeniach i samej Dolinie. Jeśli ktoś planuje odwiedzić nas w sierpniu przy okazji premiery opery „Faust” lub Festivalu dell’ Arte, to właśnie tu znajdzie komplet informacji o programie czy artystach – mówi Katarzyna Smorek z Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów.

Dzięki mobilnemu przewodnikowi turyści mają stały dostęp do informacji o tym, co dzieje się w poszczególnych obiektach znajdujących się w Dolinie Pałaców i Ogrodów zebranych w zakładce „Aktualności”. Osoby korzystające z aplikacji, znajdą w niej również zdjęcia i dokładną lokalizację zabytków, a także ich historię oraz informacje o obecnym przeznaczeniu każdego pałacu i zamku.

Zaplanuj wycieczkę po Dolinie

Zwiedzający malowniczą Dolinę Pałaców i Ogrodów nie muszą się już obawiać, że zgubią właściwą trasę lub ominą któryś z zabytkowych obiektów. Mobilny przewodnik wyposażony jest w interaktywną mapę, która na podstawie sygnału GPS prowadzi do obranego celu. Do dyspozycji użytkowników jest także poradnik z praktycznymi informacjami dotyczącymi możliwości zwiedzania zabytków oraz propozycje wycieczek po Dolinie: „Pałace w jeden dzień”, „Rodzinna wycieczka po Dolinie Pałaców”, „Poznaj Parki Krajobrazowe w Kotlinie Jeleniogórskiej”. Aplikacja udostępnia także aktualne informacje o bazie noclegowej i gastronomicznej.

Turyści zwiedzają zazwyczaj najbardziej popularne pałace w Wojanowie, Staniszowie czy Pałac Paulinum. Przewodnik ma na celu przybliżenie i zachęcenie do odwiedzenia mniej znanych miejsc w  Dolinie Pałaców i Ogrodów, takich jak park w Bukowcu z herbaciarnią i wieżą widokową czy niedawno odrestaurowany pałac w Pakoszowie – dodaje Katarzyna Smorek.

Aplikacja jest dostępna dla użytkowników korzystających z urządzeń z systemem Android i iOS, została opracowana w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej. Z przewodnika skorzystało już ponad tysiąc osób. Mobilny przewodnik zrealizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów jest organizacją pożytku publicznego założoną w 2005 roku. Głównym celem jej działalności jest ochrona zabytkowych zespołów pałacowo-parkowych oraz promocja Kotliny Jeleniogórskiej, pod nazwą „Dolina Pałaców i Ogrodów”. Dzięki staraniom Fundacji jedenaście rezydencji z Doliny Pałaców i Ogrodów zostało wpisanych we wrześniu 2011 roku na prestiżową listę Pomników Historii.

W ramach działalności Fundacji prowadzone są także prace zmierzające do odbudowy zabytkowego folwarku i parku krajobrazowego w Bukowcu. Ponadto Fundacja jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych m.in. planowanego na sierpień br. Festivalu dell’ Arte.

Źródło: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.