szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Młoda sztuka i PROJECT ROOM

23.04.2012

Magazyn

We współpracy pomiędzy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski a Bankiem Pekao SA narodził się nowy projekt wspierający młodą sztukę: Bank Pekao SA PROJECT ROOM.

Sala, w której prezentowane będą prace młodych artystów, przyjmie nazwę sponsora. Na przestrzeni dwóch lat począwszy od 23 kwietnia co dwa tygodnie w poniedziałek będziemy prezentować najciekawsze projekty przygotowane przez polskich, a z czasem również zagranicznych twórców.

Bank Pekao SA PROJECT ROOM stwarza możliwość prezentacji najnowszych i najbardziej interesujących zjawisk artystycznych oraz buduje platformę do dyskusji o współczesnej sztuce, do której zapraszamy kuratorów, artystów, studentów i wszystkich miłośników sztuki.

W końcu 2012 roku specjalnie powołana komisja wybierze najciekawsze z prezentowanych od początku projektu dzieł, które następnie zostaną zakupione przez Bank Pekao SA i przekazane do depozytu CSW Zamku Ujazdowskiego. Projekt inauguruje wystawa prac Aleksandry Waliszewskiej Przykre dziecko, kurator: Ewa Gorządek. Na prezentacje prac kolejnych artystów w ramach projektu Bank Pekao SA Project Room jest wstęp wolny.

Aleksandra Waliszewska (ur. 1976 w Warszawie) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem. Parokrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury. Współpracuje z międzynarodową grupą Frederic. Jej prace były publikowane m.in przez: My Dance The Skull, Fukt, United Dead Artists, Les Editions Du 57, Drippy Bone Books, Editions Kaugummi.

Projektowała okładki m.in dla My Dance The Skull, Fukt, United Dead Artists, Les Editions Du 57, Drippy Bone Books, Editions Kaugummi., oraz cyklu Populista wydawanego nakładem Bolt Records. Obecnie współpracuje z grecką reżyserką Athiną Rachel Tsangari nad filmem zamówionym przez Dakisa Ioannou/Deste Foundation, którego premiera ma odbyć się na Documenta XIII w Kassel. Związana z Galerią Leto. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Bank Pekao SA PROJECT ROOM

Aleksandra Waliszewska

Przykre dziecko

Inaguracja projektu 23 kwietnia 2012, godz. 18.00

Warszawa

Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.