szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Magiczna mapa skarbów, czyli 2. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie

27.04.2012

Magazyn

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda – słowa wakacyjnej piosenki idealnie pasują do formuły tegorocznych Targów Książki dla Dzieci w Krakowie. Jeszcze nigdy zwiedzanie hali targowej nie było tak pasjonujące i pełne wrażeń jak w tym roku. Co ważne – wstęp na Targi jest bezpłatny.

Każdy najmłodszy uczestnik Targów otrzyma od nas mapę skarbów, czyli niestandardowy plan stoisk. Szukając książek oraz autorów, dzieci będą odpowiadać na przygotowane przez wystawców pytania. Przygoda rozpocznie i zakończy się na stoisku CzasDzieci.pl. Tam na poszukiwaczy skarbów będą czekać atrakcyjne upominki. Ponieważ liczba nagród jest limitowana – najmłodsi będą musieli więc wykazać się sporym refleksem i bystrością umysłu – zapowiada Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Słynne „zgniecione mapy” zawitają do Polski

Mapa nie musi być nudna i brzydka – przekonują projektanci Map Crumpled City. Zwłaszcza ta przeznaczona dla dzieci. Podczas 2. Targów Książki dla Dzieci na stoisku Creme Goods Company będzie można zobaczyć i nabyć wielokrotnie nagradzane, designerskie mapy europejskich miast. Mapy właściwie niezniszczalne, odporne na deszcz oraz zgniecenia, superlekkie i bogato ilustrowane. W Polsce dostępne są wersje dla dorosłych (Amsterdam, Paryż, Berlin, Tokyo, Londyn, Rzym i Barcelona) oraz dla dzieci (Paryż, Londyn i Berlin).

Podaruj „Drugie Życie Książkom” (dla dzieci)

Drugie Życie Książki to wspólna akcja portalu Bookeriada.pl i Krakowskiego Biura Festiwalowego wspierająca czytelnictwo. Pierwsza edycja (26 lutego) okazała się wielkim sukcesem. Wzięło w niej udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek. Książki, ale te dla najmłodszych będą wymieniane również na Targach Książki dla Dzieci – 1 czerwca w „Kąciku dla rodziców” (sektor nr 2).

W akcji będzie mógł wziąć udział każdy. Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej jedną książkę na wymianę. Książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Odpadają więc podręczniki szkolne, mapy, przewodniki i wszelkie poradniki. Książki, które nie znajdą swoich właścicieli trafią do Domu Dziecka z Nieborowic. Partnerami akcji są Strefa Wolnego Czytania, RMF Classic oraz Gazeta Wyborcza.

Wyjątkowy Dzień Dziecka w 2012 roku

Udział w 2. edycji Targów Książki dla Dzieci potwierdziło już blisko 100 wystawców, wśród których znalazły się czołowe polskie wydawnictwa, producenci gier i zabawek, kina, muzea oraz ośrodki animacji czasu wolnego. Oprócz spotkań z autorami i ilustratorami odbędą się liczne konkursy i zabawy.

Targi Książki dla Dzieci w Krakowie to wydarzenie, które przybliża najmłodszym świat literatury, pokazuje rodzicom jak barwny i bogaty jest polski rynek książki dla dzieci oraz podpowiada, jak mądrze bawić się ze swoimi pociechami.

2. edycja Targów odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2012 r. na terenie Centrum Wystawienniczego Targów w Krakowie (ul. Centralna 41A). Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Targi w Krakowie

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.